mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plany rozwoju MINI

Plany rozwoju MINI

Najnowsza generacja modeli marki MINI zostanie zbudowana na płycie, na której będzie możliwe powstanie czterech lub pięciu wersji nadwozia.

Duży sukces rynkowy małych samochodów MINI w ciągu ostatnich trzech lat otworzył przed marką ogromne możliwości rozwoju. Niewykluczone, iż powstanie wersja kombi na płycie o zwiększonym rozstawie osi.

Choć dobre wyniki sprzedaży powinny cieszyć, to jednak dyrektor generalny, Trevor Houghton-Berry widzi tu pewne zagrożenia. Przede wszystkim, czy klienci będą chcieli oczekiwać po kilka miesięcy na dostawę zakupionych przez siebie modeli. Już teraz na model Cooper trzeba poczekać od trzech do czterech miesięcy, a na Cooper S nawet do sześciu. Cała tegoroczna produkcja wersji cabrio jest już wyprzedana.

Roczna produkcja wszystkich modeli MINI w fabryce Oxford wynosi 125 tysięcy. Największymi rynkami pozostają Wielka Brytania (40,5 tys. sprzedanych aut) i USA (35 tys.). Jednak Houghton-Berry zakłada, iż w przeciągu kilku lat nastąpi zamiana na pierwszych dwóch miejscach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg, mistrz świata Formuły 1 z 2016, został właśnie menedżerem Roberta Kubicy. Utalentowany niemiecki kierowca zakończył karierę po zwycięskim sezonie, a teraz zajmie się powrotem Polaka do elitarnej serii.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic