mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plastal - produkcja i dostawy SILS

Plastal - produkcja i dostawy SILS

Zakład szwedzkiej grupy Plastal w Gliwicach powstał w 1999 roku przede wszystkim w celu zapewnienia ciągłej produkcji i dostaw, bezpośrednio na linię produkcyjną, zderzaków, desek rozdzielczych i innych części do zlokalizowanego w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego GM Manufacturing Poland, Gliwice (Opel).

Plastal - produkcja i dostawy SILS

Budowę nowego obiektu SILS rozpoczęto w połowie 2005, na obszarze przyległym do istniejącej części fabryki. W nowej hali montowane i magazynowane będą wyroby m.in. na potrzeby fabryki Opla w Gliwicach. "W dniu 30.01.06 firma rozpoczęła dostawy sekwencyjne z nowopowstałego obiektu o powierzchni blisko 11 tys. m2. Nowoczesna infrastruktura umożliwia bezpieczne składowanie oraz montaż zderzaków bezpośrednio przed ich wysyłką do odległej o 500 metrów fabryki klienta. Tak niewielka odległość oraz nowoczesne wyposażenie, gwarantują klientowi pełne bezpieczeństwo i pewność otrzymania właściwego produktu na czas" - Joanna Sproncel, kierownik działu logistyki w firmie Plastal. - "GM Polska nie jest jednak jedynym klientem, któremu służyć będzie nowya hala. Montaż lakierowanych elementów dla takich klientów jak VW, BMW oraz Audi rozpocznie się tu w najbliższych miesiącach."

W podobny sposób funkcjonuje oddział spółki w Swarzędzu k Poznania, gdzie montowane i dostarczane są co 3 minuty części dla dostaw sekwencyjnych do Volkswagena.

Spółka przygotowuje się do rozbudowy fabryki o nowoczesną linię lakierniczą. Realizowana inwestycja o wartości blisko 70 mln zł pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o kolejne kilkadziesiąt osób (wg. prognozy na 2006r. do 412 osób).  Już teraz gliwicka lakiernia Plastalu uznawana jest za najlepiej funkcjonującą pod względem osiąganych wyników lakiernię w całej grupie Plastal. "W punktacji przyznawanej przez GM Opel jesteśmy najlepszą lakiernią natomiast według BMW drugą najlepiej funkcjonującą lakiernią w Europie" - dodają przedstawiciele firmy.

Gliwicka spółka Plastal należy do międzynarodowej grupy Plastal AB z siedzibą w Szwecji. W ubiegłym roku Plastal przejął swojego konkurenta -  niemieckie przedsiębiorstwo -Dynamit Nobel Kunststoff, co pozwoliło na osiągnięcie poziomu sprzedaży w 2005 roku sięgającego 1,4 miliarda euro rocznie. Grupa zatrudnia obecnie w sumie blisko 7,5 tys. osób w 39 fabrykach w trzynastu krajach Europy, w tym m.in. Szwecji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Polsce i Niemczech. Plastal posiada także partnerów w Turcji, Brazylii i Chinach.

Przedmiotem działalności gliwickiej spółki jest produkcja części z tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny w Europie tj.: dla GM Manufacturing Poland, Fiat Auto Poland, VW, BMW, D/C, Magyar Suzuki. W chwili obecnej produkowane są głównie: zderzaki (Opel Agila/Astra, Suzuki Wagon R+), klamki bagażnika (BMW), spoilery (VW Golf GTI, Polo), deski rozdzielcze (Agila, Suzuki Wagon R+), panele drzwiowe i inne wewnętrzne komponenty z tworzyw sztucznych  (VW Caddy, Fiat Seicento, Panda). Nowe projekty wdrażane są poprzez wykorzystanie zasobów i doświadczenia w projektowaniu w oddziałach Plastalu we Włoszech, Szwecji oraz Niemczech.

Zobacz galerię zdjęć:

Plastal w gliwickiej podstrefie Katowickiej SSE

Przeczytaj także:

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Projekt Zafira - wywiad z Romualdem Rytwińskim Dyrektorem Generalnym GM Poland i Opel Polska (2005-09-21)

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje (2005-10-08)

Nowe inwestycje w KSSE (2005-11-18)


Podobne wiadomości:

Nowe inwestycje w KSSE

Nowe inwestycje w KSSE

Aktualności 2005-11-18

Komentuj:

~ola 2007-11-13

plastal jest ok

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.