mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plastal - produkcja i dostawy SILS

Plastal - produkcja i dostawy SILS

Zakład szwedzkiej grupy Plastal w Gliwicach powstał w 1999 roku przede wszystkim w celu zapewnienia ciągłej produkcji i dostaw, bezpośrednio na linię produkcyjną, zderzaków, desek rozdzielczych i innych części do zlokalizowanego w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego GM Manufacturing Poland, Gliwice (Opel).

Plastal - produkcja i dostawy SILS

Budowę nowego obiektu SILS rozpoczęto w połowie 2005, na obszarze przyległym do istniejącej części fabryki. W nowej hali montowane i magazynowane będą wyroby m.in. na potrzeby fabryki Opla w Gliwicach. "W dniu 30.01.06 firma rozpoczęła dostawy sekwencyjne z nowopowstałego obiektu o powierzchni blisko 11 tys. m2. Nowoczesna infrastruktura umożliwia bezpieczne składowanie oraz montaż zderzaków bezpośrednio przed ich wysyłką do odległej o 500 metrów fabryki klienta. Tak niewielka odległość oraz nowoczesne wyposażenie, gwarantują klientowi pełne bezpieczeństwo i pewność otrzymania właściwego produktu na czas" - Joanna Sproncel, kierownik działu logistyki w firmie Plastal. - "GM Polska nie jest jednak jedynym klientem, któremu służyć będzie nowya hala. Montaż lakierowanych elementów dla takich klientów jak VW, BMW oraz Audi rozpocznie się tu w najbliższych miesiącach."

W podobny sposób funkcjonuje oddział spółki w Swarzędzu k Poznania, gdzie montowane i dostarczane są co 3 minuty części dla dostaw sekwencyjnych do Volkswagena.

Spółka przygotowuje się do rozbudowy fabryki o nowoczesną linię lakierniczą. Realizowana inwestycja o wartości blisko 70 mln zł pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o kolejne kilkadziesiąt osób (wg. prognozy na 2006r. do 412 osób).  Już teraz gliwicka lakiernia Plastalu uznawana jest za najlepiej funkcjonującą pod względem osiąganych wyników lakiernię w całej grupie Plastal. "W punktacji przyznawanej przez GM Opel jesteśmy najlepszą lakiernią natomiast według BMW drugą najlepiej funkcjonującą lakiernią w Europie" - dodają przedstawiciele firmy.

Gliwicka spółka Plastal należy do międzynarodowej grupy Plastal AB z siedzibą w Szwecji. W ubiegłym roku Plastal przejął swojego konkurenta -  niemieckie przedsiębiorstwo -Dynamit Nobel Kunststoff, co pozwoliło na osiągnięcie poziomu sprzedaży w 2005 roku sięgającego 1,4 miliarda euro rocznie. Grupa zatrudnia obecnie w sumie blisko 7,5 tys. osób w 39 fabrykach w trzynastu krajach Europy, w tym m.in. Szwecji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Polsce i Niemczech. Plastal posiada także partnerów w Turcji, Brazylii i Chinach.

Przedmiotem działalności gliwickiej spółki jest produkcja części z tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny w Europie tj.: dla GM Manufacturing Poland, Fiat Auto Poland, VW, BMW, D/C, Magyar Suzuki. W chwili obecnej produkowane są głównie: zderzaki (Opel Agila/Astra, Suzuki Wagon R+), klamki bagażnika (BMW), spoilery (VW Golf GTI, Polo), deski rozdzielcze (Agila, Suzuki Wagon R+), panele drzwiowe i inne wewnętrzne komponenty z tworzyw sztucznych  (VW Caddy, Fiat Seicento, Panda). Nowe projekty wdrażane są poprzez wykorzystanie zasobów i doświadczenia w projektowaniu w oddziałach Plastalu we Włoszech, Szwecji oraz Niemczech.

Zobacz galerię zdjęć:

Plastal w gliwickiej podstrefie Katowickiej SSE

Przeczytaj także:

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Projekt Zafira - wywiad z Romualdem Rytwińskim Dyrektorem Generalnym GM Poland i Opel Polska (2005-09-21)

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje (2005-10-08)

Nowe inwestycje w KSSE (2005-11-18)


Podobne wiadomości:

Nowe inwestycje w KSSE

Nowe inwestycje w KSSE

Aktualności 2005-11-18

Komentuj:

~ola 2007-11-13

plastal jest ok

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.