mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plastal złożył wniosek o upadłość

Plastal złożył wniosek o upadłość

Polski oddział szwedzkiego koncernu Plastal, dostawcy elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego, ogłosił upadłość. Wcześniej wniosek o upadłość złożył zarząd Plastal Holding AB w Szwecji. Przedsiębiorstwo miało poważne problemy z płynnością z powodu ostrego spadku koniunktury na rynku samochodowym oraz krytycznej sytuacji na rynkach finansowych.

Plastal złożył wniosek o upadłość

Plastal poważnie odczuł skutki kryzysu w przemyśle samochodowym. Jako dostawca został bezpośrednio dotknięty spadkiem wielkości zamówień spowodowanym zmniejszeniem wielkości produkcji, na który to krok zdecydowali się odbiorcy produktów Plastal. Z kolei nieprawidłowo funkcjonujący rynek kredytów, który spowodował, że finansowanie długów klienta stało się niemożliwe, postawił firmę i jej kooperantów w dodatkowo trudnej sytuacji.

Plastal działa w Polsce w dwóch lokalizacjach, w Gliwicach oraz Swarzędzu koło Poznania. Dostarcza komponenty dla firm takich, jak: FIAT, Ford, GMMP, VW, BMW oraz AUDI. Łącznie zatrudnia ponad 700 osób. Zakład szwedzkiej grupy Plastal w Gliwicach powstał głownie w celu zapewnienia ciągłej produkcji i dostaw, bezpośrednio na linię produkcyjną, zderzaków, desek rozdzielczych i innych części do zlokalizowanego w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego GM Manufacturing Poland, Gliwice (Opel). W podobny sposób funkcjonuje oddział spółki w Swarzędzu k Poznania, gdzie montowane i dostarczane są co 3 minuty części dla dostaw sekwencyjnych do Volkswagena.

 

Fabryka Plastal w Gliwicach

 

Grupa Plastal posiada 39 fabryk w trzynastu krajach Europy, w tym m.in. Szwecji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Polsce i Niemczech.


Podobne wiadomości:

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.