mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plastal złożył wniosek o upadłość

Plastal złożył wniosek o upadłość

Polski oddział szwedzkiego koncernu Plastal, dostawcy elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego, ogłosił upadłość. Wcześniej wniosek o upadłość złożył zarząd Plastal Holding AB w Szwecji. Przedsiębiorstwo miało poważne problemy z płynnością z powodu ostrego spadku koniunktury na rynku samochodowym oraz krytycznej sytuacji na rynkach finansowych.

Plastal złożył wniosek o upadłość

Plastal poważnie odczuł skutki kryzysu w przemyśle samochodowym. Jako dostawca został bezpośrednio dotknięty spadkiem wielkości zamówień spowodowanym zmniejszeniem wielkości produkcji, na który to krok zdecydowali się odbiorcy produktów Plastal. Z kolei nieprawidłowo funkcjonujący rynek kredytów, który spowodował, że finansowanie długów klienta stało się niemożliwe, postawił firmę i jej kooperantów w dodatkowo trudnej sytuacji.

Plastal działa w Polsce w dwóch lokalizacjach, w Gliwicach oraz Swarzędzu koło Poznania. Dostarcza komponenty dla firm takich, jak: FIAT, Ford, GMMP, VW, BMW oraz AUDI. Łącznie zatrudnia ponad 700 osób. Zakład szwedzkiej grupy Plastal w Gliwicach powstał głownie w celu zapewnienia ciągłej produkcji i dostaw, bezpośrednio na linię produkcyjną, zderzaków, desek rozdzielczych i innych części do zlokalizowanego w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego GM Manufacturing Poland, Gliwice (Opel). W podobny sposób funkcjonuje oddział spółki w Swarzędzu k Poznania, gdzie montowane i dostarczane są co 3 minuty części dla dostaw sekwencyjnych do Volkswagena.

 

Fabryka Plastal w Gliwicach

 

Grupa Plastal posiada 39 fabryk w trzynastu krajach Europy, w tym m.in. Szwecji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Polsce i Niemczech.


Podobne wiadomości:

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.