mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Płonący tempomat Forda

Płonący tempomat Forda

Komisja Europejska poinformowała kilka dni temu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zagrożeniu, jakie powodować mogą wybrane modele produkowane przez markę Ford. Za oceanem akcją objętych zostało już ponad 5,7 milionów samochodów.

Płonący tempomat Forda

Informacja o wadliwych Fordach została przekazana do polskiego urzędu za pośrednictwem specjalnie stworzonego Europejskiego Systemu Szybkiego Powiadamiania o Produktach Niebezpiecznych RAPEX. Przyczyną problemu w samochodach jest przegrzewanie się wyłącznika sterującego prędkością tempomatu. W wyniku tego po chwili nastąpić może zapłon samochodu. Zgodnie z informacją dostarczoną przez Komisję Europejską, do niebezpieczeństwa może dojść nawet w przypadku, gdy samochód nie jest uruchomiony. Jak do tej pory, w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano aż 559 przypadków pożarów aut z powodu wadliwego tempomatu.

Cała akcja dotyczy trzech modeli, które wyprodukowane zostały na terenie USA. Należą do nich: Ford Expedition (produkowany od 29 marca 1999 do 6 sierpnia 2000 roku), Ford F-150 (27 kwietnia 1999 - 6 sierpnia 2000) oraz Ford Explorer (25 kwietnia 1997 - 20 października 1998). W samych Stanach Zjednoczonych na przymusową wizytę w autoryzowanej stacji obsługi będzie się musiało zgłosić 5.700.400 egzemplarzy samochodów. W Europie najwięcej wadliwych samochodów znalazło się w Wielkiej Brytanii, 2.631 pojazdów. Polski oddział Forda poinformował UOKiK o tym, że w naszym kraju znajdują się tylko 43 modele objęte kampanią naprawczą.

Czytaj także: 

Suzuki do naprawy (2006-10-06)

Gorąca, ale wadliwa Honda Civic (2006-09-13)

UOKiK: Postępowanie przeciwko PZU (2006-08-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford UOKiK awaria akcja serwisowa

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.