mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Po Grand Prix Wielkiej Brytanii

Po Grand Prix Wielkiej Brytanii

Kierowcy West McLaren Mercedes Raikkonen i Coulthard zajęli trzecie i piąte miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii

Kierowcy zespołu West McLaren Mercedes Kimi Raikkonen i David Coulthard zajęli odpowiednio trzecie i piąte miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbyło się w ostatni weekend na torze Silverstone. Raikkonen zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców (62 punkty) a Coulthard jest na siódmej pozycji (33 punkty). Zespół West McLaren Mercedes jest trzeci w klasyfikacji konstruktorów (95 punktów).

Podczas niedzielnego wyścigu Kimi Raikkonen dwukrotnie zjeżdżał do boksu: na 12 i 35 okrążeniu (postój trwal 9.8 sekund). David Coulthard zatrzymywał się trzy razy: na 6 (28.5 sekundy), 28 (8.9 sekund) i na 47 (7.1 sekund) okrążeniu.

KIMI RAIKKONEN

Cieszę się, że udało mi się o 1 punkt zmiejszyć dystans do lidera w klasyfikacji kierowców. To niewiele, ale jednak w przyszłości może miecć bardzo duże znaczenie. Gdyby nie problemy techniczne mógłbym zająć wczoraj drugą pozycję. Myślę, że uzyskaliśmy bardzo dobry wynik na Silverstone biorćc pod uwagę to, że West McLaren Mercedes był jedynym wiodącym zespołem, który nie przeprowadzil testów na torze przed wyścigiem. Przed GP zajmowaliśmy się testowaniem nowego samochodu w Barcelonie.