mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Po podium do Turcji

Po podium do Turcji

Zaledwie siedem dni przebywała w kraju załoga Maciej Oleksowicz - Andrzej Obrębowski zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR. Już jutro zawodnicy wylatują do Turcji na trzecią eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy - 40. Bosphorus Rallye.

Po podium do Turcji
Trzecie miejsce w 38. Rajdzie Chorwacji było ogromnym sukcesem. Aktualnie zajmowana trzecia pozycja w klasyfikacji Mistrzostw Europy jest doskonałym punktem wyjścia do walki o najwyższe miejsca w pozostałej części sezonu. Bezpośrednio po chorwackim rajdzie mechanicy przebudowali samochód z wersji asfaltowej na szutrową i udali się do Stambułu. W środę, podobnie jak w ubiegłym roku, załoga planuje całodzienne testy.

"W zeszłym roku startowaliśmy w Turcji po raz pierwszy. Rajd bardzo nam się podobał" - powiedział Maciej Oleksowicz. " Jest to jeden z piękniejszych szutrowych rajdów, w jakich miałem okazję startować. Mamy okazję jeździć po dość wysokich górach na południe od Stambułu, po azjatyckiej stronie. To też taka ciekawostka, że rajd zaliczany do Mistrzostw Europy w zasadzie odbywa się w Azji. Charakterystyka tego rajdu to bardzo równe, twarde i szybkie odcinki specjalne. Problemem są natomiast bardzo ostre kamienie, które mogą doprowadzić do przebicia opony. Tak naprawdę troszkę trzeba tutaj liczyć na szczęście, choć używamy na takim rajdzie specjalnie wzmacnianych opon. Mają one taką wadę, że są ciężkie, natomiast minimalizujemy tu ryzyko uszkodzenia. Drugim wyzwaniem jest na pewno panująca zazwyczaj w Turcji temperatura. Na południu w tej chwili robi się już naprawdę bardzo ciepło i w samochodzie jest ok. 60 stopni. Trzy dni ścigania się w takich warunkach daje ostro w kość. Tym razem w barwach zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR wystartują dwie rajdówki, bo namówiłem do startu… swojego Tatę" - dodał kierowca.

Na czwartek zaplanowane jest oficjalne zapoznanie z trasą rajdu, w piątek od rana shakedown a o godz. 16 start. Zawodnicy do przejechania będą mieć w sumie 637,97 km, z czego 237,82 km oesów. Rajd potrwa do niedzieli. Na liście zgłoszeń jest w tej chwili 55 załóg, z czego 12 zagranicznych, w tym 9 zarejestrowanych w ERC. Ciekawostką jest, że baza rajdu (biuro, start, meta,  park serwisowy) znajduje się na terenie międzynarodowego portu lotniczego Istanbul Sabiha Gokcen International Airport, położonego w azjatyckiej części Stambułu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?