mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Po wsparcie dla zwolnionych z FAP

Po wsparcie dla zwolnionych z FAP

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wystąpiło do Komisji Europejskiej o 2,5 mln euro wsparcia z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom zwolnionym na Śląsku w firmie Fiat Auto Poland S.A. oraz w przedsiębiorstwach z nią powiązanych.

Po wsparcie dla zwolnionych z FAP
Planuje się, że ze wsparcia udzielanego przez powiatowe urzędy pracy w ramach wniosku o środki finansowe z EFG, skorzysta łącznie 777 osób zwolnionych z zakładów Fiata oraz firm kooperujących z tym przedsiębiorstwem.

Wsparcie dostępne dla zwolnionych pracowników obejmuje m.in.: szkolenia zawodowe, staże zawodowe, prace interwencyjne, środki finansowe na podjęcie działalności gospodarczej, wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy, szkolenia z zakresu przedsiębiorczości.


Wartość wniosku złożonego do Komisji Europejskiej w ramach EFG wynosi ok. 2,5 mln euro. Środki, o które ubiega się Polska, posłużą refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowalnych wsparcia, ponoszonych przez Fundusz Pracy. Wniosek został przygotowany we współpracy z publicznymi służbami zatrudnienia z województwa śląskiego oraz z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

Do tej pory Polska trzykrotnie uzyskała w ramach EFG wsparcie dla zwalnianych pracowników. Wszystkie poprzednie wnioski były złożone do Komisji w 2010 r. Dwa z nich dotyczyły pracowników zwolnionych w Wielkopolsce, jeden na Podkarpaciu.
Tematy w artykule: praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.