mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Po wsparcie dla zwolnionych z FAP

Po wsparcie dla zwolnionych z FAP

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wystąpiło do Komisji Europejskiej o 2,5 mln euro wsparcia z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom zwolnionym na Śląsku w firmie Fiat Auto Poland S.A. oraz w przedsiębiorstwach z nią powiązanych.

Po wsparcie dla zwolnionych z FAP
Planuje się, że ze wsparcia udzielanego przez powiatowe urzędy pracy w ramach wniosku o środki finansowe z EFG, skorzysta łącznie 777 osób zwolnionych z zakładów Fiata oraz firm kooperujących z tym przedsiębiorstwem.

Wsparcie dostępne dla zwolnionych pracowników obejmuje m.in.: szkolenia zawodowe, staże zawodowe, prace interwencyjne, środki finansowe na podjęcie działalności gospodarczej, wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy, szkolenia z zakresu przedsiębiorczości.


Wartość wniosku złożonego do Komisji Europejskiej w ramach EFG wynosi ok. 2,5 mln euro. Środki, o które ubiega się Polska, posłużą refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowalnych wsparcia, ponoszonych przez Fundusz Pracy. Wniosek został przygotowany we współpracy z publicznymi służbami zatrudnienia z województwa śląskiego oraz z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

Do tej pory Polska trzykrotnie uzyskała w ramach EFG wsparcie dla zwalnianych pracowników. Wszystkie poprzednie wnioski były złożone do Komisji w 2010 r. Dwa z nich dotyczyły pracowników zwolnionych w Wielkopolsce, jeden na Podkarpaciu.
Tematy w artykule: praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

MAN zamknie fabrykę w Sadach - pracownicy protestują

MAN zamknie fabrykę w Sadach - pracownicy...

Aktualności 2014-11-19

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.