mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pobili rekord przed czasem

Pobili rekord przed czasem

Choć do zakończenia roku pozostał jeszcze prawie miesiąc, to w siedzibie Chevroleta już mogą otwierać szampana. W ciągu jedenastu miesięcy tego roku pobito już rekordowy wynik Chevroleta w historii tej marki na naszym rynku.

Pobili rekord przed czasem
Od początku roku sprzedanych zostało w Polsce już 6.758 nowych Chevroletów, co oznacza 22-proc. wzrost (1.218 egzemplarzy) w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej – 5.540 samochodów. Wynik ten jest także wyższy o 588 sztuk od całkowitej sprzedaży w 2010 roku i jest to równocześnie rekordowy wynik w historii Chevroleta w Polsce.

- Do końca jubileuszowego roku stulecia marki pozostał jeszcze miesiąc, a my już możemy świętować uzyskanie rekordowego wyniku sprzedaży Chevroleta w Polsce w historii. Liczymy na utrzymanie tego wysokiego wzrostu także w grudniu i zakończenie roku po raz pierwszy wynikiem ponad 7.000 sprzedanych samochodów - mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

W listopadzie nabywców znalazły 694 egzemplarze nowych Chevroletów, tym samym ustanowiony został kolejny rekord, ponieważ nigdy wcześniej w historii Chevroleta w Polsce nie sprzedano w tym miesiącu większej liczby samochodów. W porównaniu do listopada 2010 roku sprzedaż wzrosła o prawie 17%.

Najpopularniejszym modelem w naszym kraju od początku 2011 roku pozostaje Aveo, którego sprzedano 3.330 egzemplarzy, czyli o 18% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Szczególnie istotny w przypadku tego modelu jest fakt, że sprzedaż Aveo Classic w okresie styczeń – listopad 2011 jest prawie dokładnie taka sama jak w roku ubiegłym, a siłą napędzającą wzrost sprzedaży jest nowe Aveo, które zadebiutowało w połowie tego roku. Kolejne miejsce na liście najpopularniejszych modeli w gamie Chevroleta zajmuje Spark, którego od początku roku sprzedano 1.207 egzemplarzy (+51%). Trzecie miejsce na podium zajął Cruze z wynikiem sprzedaży w wysokości 1.073 sztuk, czyli aż o 67% więcej niż rok wcześniej. W przypadku Cruze’a na wzrost sprzedaży wpływ miała coraz większa popularność modelu w wersji czterodrzwiowej, ale także wprowadzenie do oferty w tym roku tego kompaktu z pięciodrzwiowym nadwoziem.

Podobne wiadomości:

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?