mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pobili rekord przed czasem

Pobili rekord przed czasem

Choć do zakończenia roku pozostał jeszcze prawie miesiąc, to w siedzibie Chevroleta już mogą otwierać szampana. W ciągu jedenastu miesięcy tego roku pobito już rekordowy wynik Chevroleta w historii tej marki na naszym rynku.

Pobili rekord przed czasem
Od początku roku sprzedanych zostało w Polsce już 6.758 nowych Chevroletów, co oznacza 22-proc. wzrost (1.218 egzemplarzy) w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej – 5.540 samochodów. Wynik ten jest także wyższy o 588 sztuk od całkowitej sprzedaży w 2010 roku i jest to równocześnie rekordowy wynik w historii Chevroleta w Polsce.

- Do końca jubileuszowego roku stulecia marki pozostał jeszcze miesiąc, a my już możemy świętować uzyskanie rekordowego wyniku sprzedaży Chevroleta w Polsce w historii. Liczymy na utrzymanie tego wysokiego wzrostu także w grudniu i zakończenie roku po raz pierwszy wynikiem ponad 7.000 sprzedanych samochodów - mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

W listopadzie nabywców znalazły 694 egzemplarze nowych Chevroletów, tym samym ustanowiony został kolejny rekord, ponieważ nigdy wcześniej w historii Chevroleta w Polsce nie sprzedano w tym miesiącu większej liczby samochodów. W porównaniu do listopada 2010 roku sprzedaż wzrosła o prawie 17%.

Najpopularniejszym modelem w naszym kraju od początku 2011 roku pozostaje Aveo, którego sprzedano 3.330 egzemplarzy, czyli o 18% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Szczególnie istotny w przypadku tego modelu jest fakt, że sprzedaż Aveo Classic w okresie styczeń – listopad 2011 jest prawie dokładnie taka sama jak w roku ubiegłym, a siłą napędzającą wzrost sprzedaży jest nowe Aveo, które zadebiutowało w połowie tego roku. Kolejne miejsce na liście najpopularniejszych modeli w gamie Chevroleta zajmuje Spark, którego od początku roku sprzedano 1.207 egzemplarzy (+51%). Trzecie miejsce na podium zajął Cruze z wynikiem sprzedaży w wysokości 1.073 sztuk, czyli aż o 67% więcej niż rok wcześniej. W przypadku Cruze’a na wzrost sprzedaży wpływ miała coraz większa popularność modelu w wersji czterodrzwiowej, ale także wprowadzenie do oferty w tym roku tego kompaktu z pięciodrzwiowym nadwoziem.

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.