mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek Rajdu Szwecji

Początek Rajdu Szwecji

Ruszył Rajd Szwecji

Cztery dni rywalizacji przed kierowcami, w rozpoczynającym się Rajdzie Szwecji. Jest to druga tegoroczna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Wczoraj wieczorem odbyła się w Karlstad uroczysta ceremonia startu, podczas której kierowcy pokonali 700-metrowy odcinek prologu. Trasa rajdu obejmuje w sumie 1924 km.

Prawdziwe zmagania zaczynają się dzisiaj. W Rajdzie Szwecji weźmie udział nasz kierowca Janusz Kulig wraz z Jarosławem Baranem - reprezentujący barwy zespołu Marlboro Ford Mobil 1- Team Poland. Janusz Kulig pojedzie Fordem Focusem WRC w specyfikacji 2000, który jest podobno znakomicie przygotowany do startu. Samochód przygotowała firma M-Sport, która również dostarcza modele Forda Focusa WRC zespołowi fabrycznemu Ford Motor Company Limited. W tym zespole jeżdżą załogi Carlosa Sainza, Colina McRae oraz Francois’a Delecour’a.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport