mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek Rajdu Szwecji

Początek Rajdu Szwecji

Ruszył Rajd Szwecji

Cztery dni rywalizacji przed kierowcami, w rozpoczynającym się Rajdzie Szwecji. Jest to druga tegoroczna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Wczoraj wieczorem odbyła się w Karlstad uroczysta ceremonia startu, podczas której kierowcy pokonali 700-metrowy odcinek prologu. Trasa rajdu obejmuje w sumie 1924 km.

Prawdziwe zmagania zaczynają się dzisiaj. W Rajdzie Szwecji weźmie udział nasz kierowca Janusz Kulig wraz z Jarosławem Baranem - reprezentujący barwy zespołu Marlboro Ford Mobil 1- Team Poland. Janusz Kulig pojedzie Fordem Focusem WRC w specyfikacji 2000, który jest podobno znakomicie przygotowany do startu. Samochód przygotowała firma M-Sport, która również dostarcza modele Forda Focusa WRC zespołowi fabrycznemu Ford Motor Company Limited. W tym zespole jeżdżą załogi Carlosa Sainza, Colina McRae oraz Francois’a Delecour’a.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?