mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek Rajdu Szwecji

Początek Rajdu Szwecji

Ruszył Rajd Szwecji

Cztery dni rywalizacji przed kierowcami, w rozpoczynającym się Rajdzie Szwecji. Jest to druga tegoroczna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Wczoraj wieczorem odbyła się w Karlstad uroczysta ceremonia startu, podczas której kierowcy pokonali 700-metrowy odcinek prologu. Trasa rajdu obejmuje w sumie 1924 km.

Prawdziwe zmagania zaczynają się dzisiaj. W Rajdzie Szwecji weźmie udział nasz kierowca Janusz Kulig wraz z Jarosławem Baranem - reprezentujący barwy zespołu Marlboro Ford Mobil 1- Team Poland. Janusz Kulig pojedzie Fordem Focusem WRC w specyfikacji 2000, który jest podobno znakomicie przygotowany do startu. Samochód przygotowała firma M-Sport, która również dostarcza modele Forda Focusa WRC zespołowi fabrycznemu Ford Motor Company Limited. W tym zespole jeżdżą załogi Carlosa Sainza, Colina McRae oraz Francois’a Delecour’a.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech