mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek sezonu "górali"

Początek sezonu "górali"

Już tylko kilka dni pozostało do otwarcia sezonu 2011 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. W piątek 22 kwietnia upłynął pierwszy termin zgłoszeń do pierwszej i drugiej rundy GSMP – 8. Wyścigu Górskiego – Prządki 2011.

Początek  sezonu
Dzisiaj,27 kwietnia poznamy oficjalną listę zgłoszeń do pierwszego wyścigowego weekendu w górach. I i II Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie na trasie z Korczyny do rezerwatu Prządki. Na  cztero i pół kilometrowym odcinku spodziewamy się licznej grupy zawodników „górali”, którzy po ponad 7 miesięcznej przerwie spragnieni są wrażeń z szybkiej jazdy. Z prowizorycznej listy zgłoszeń wynika, że najliczniejsza liczba zawodników (23) pojawi się na starcie w klasie historycznej. Listę otwiera pięć Fiatów 126p, a najstarszymi samochodami w stawce będą dwa Saab-y 96, których historia sięga lat 60-tych ubiegłego stulecia.

Znacznie nowocześniejsze pojazdy tworzyć będą klasę A-1600, na czele z obrońcą tytułu mistrzowskiego – Tomaszem Żerebeckim w Citroenie C2-R2 Max oraz jedyną kobietą w stawce – Ewą Wójtowicz w bliźniaczym C2. W Open-2000 zobaczymy dwa Clio (Roman Baran i Marcin Kózka), uzupełnione o Lotusa Exige, którego poprowadzi Piotr Soja. Roman Baran pojawi się w super mocnym Clio zakupionym od Tomasza Gajewskiego. Ten samochód znamy z efektownych wystrzałów z rury wydechowej podczas zmiany biegów. Również dwa Renault Clio (Paweł Sanecki, Artur Cyburt) zgłoszone zostały w N-2000, a rywalizować one będą z napędzanym silnikiem Diesla BMW  320d Michała Matuszyka. Jak dotąd po jednym zgłoszeniu widnieje w klasach A-1150 (Piotr Karniewicz), A-2000 (Michał Bochenek) oraz Open-1600 (Piotr Oczkowicz), a wyboru klasy nie dokonali jeszcze Piotr Oleksyk, Robert Pawlak (Honda Civic) i Damian Zygmunt (Opel Astra).

Aż siedemnastu kierowców zgłoszonych zostało w samochodach z napędem na cztery koła . W N+2000 widnieją cztery Lancery Evo (Rafał Grzesiński, Andrzej Lipski, Grzegorz Dul, Michał Sowa) oraz trzy Imprezy (Wojciech i Marcin Bełtowscy, Sławomir Cichocki).

Klasę A+2000 wybrali Grzegorz Duda, Andrzej Papamichalis (obaj w Mitsubishi) oraz Bogdan Bożyk (Subaru). Najmocniejszą klasę Open+2000 otwiera Mistrz Polski Mariusz Stec, który podobnie jak Waldemar Kluza, Aleksander Michałowski, Tomasz Mikołajczyk, Piotr Ostrowski i Andrzej Szepieniec, poprowadzi Mitsubishi Lancera Evo. Stawkę w Open+2000 uzupełnia Seat Leon Supercopa Marcina Gładysza oraz Ferrari 355, którego zaanonsował Sergio Azzini. Marcin Gładysz podczas GSMP Korczyna pojawi się w Seacie Leonie Supercopa, ale już od GSMP Limanowa wsiądzie do nowego VW Golfa VI GTI. Ostatni w stawce Lancer Evo Marcina Cichockiego będzie najprawdopodobniej przygotowany w specyfikacji  klasy R4.

Harmonogram zawodów:
Sobota, 30 kwietnia
9:30 Podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu
11:00 Start do dwóch podjazdów treningowych 1. rundy GSMP
14:45 Ceremonia otwarcia zawodów 1. i 2. rundy GSMP
15:00 Start do pierwszego podjazdu wyścigowego 1. rundy GSMP
19:00 Ogłoszenie wyników 1. rundy GSMP

Niedziela, 1 maja
8:30 Start do pierwszego podjazdu treningowego 2. rundy GSMP
10:00 – 14:00 Przerwa w zawodach związana z Beatyfikacją Jana Pawła II
14:30 Start do pierwszego podjazdu wyścigowego 2. rundy GSMP
17:30 Ceremonia zakończenia i wręczenie pucharów/nagród 1. i 2. rundy GSMP – Korczyna, Sala Widowiskowa Domu Parafialnego

Parametry trasy wyścigu:
Wyścig będzie rozegrany na trasie okazjonalnej pomiędzy miejscowościami Korczyna i
Czarnorzeki odcinek drogi wojewódzkiej nr 991 (Lutcza – Krosno).
Długość trasy 4 540 m.
Różnica wzniesień 153 m.
Średni wznios trasy 3,35 %
Ilość zakrętów prawych 11
lewych 9;
Minimalna szerokość trasa 6 m.
Nawierzchnia jednolita asfaltowa
Start 298,0 m. npm Korczyna - Rynek
Meta 441,5 m. npm Czarnorzeki – przystanek PKS
Tematy w artykule: wyścig wyścig górski Prządki

Podobne wiadomości:

Jaguar dotrzymuje słowa, zbuduje nowe E-Type

Jaguar dotrzymuje słowa, zbuduje nowe E-Type

Samochody luksusowe 2014-05-14

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le...

Aktualności 2015-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.