mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek sezonu "górali"

Początek sezonu "górali"

Już tylko kilka dni pozostało do otwarcia sezonu 2011 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. W piątek 22 kwietnia upłynął pierwszy termin zgłoszeń do pierwszej i drugiej rundy GSMP – 8. Wyścigu Górskiego – Prządki 2011.

Początek  sezonu
Dzisiaj,27 kwietnia poznamy oficjalną listę zgłoszeń do pierwszego wyścigowego weekendu w górach. I i II Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie na trasie z Korczyny do rezerwatu Prządki. Na  cztero i pół kilometrowym odcinku spodziewamy się licznej grupy zawodników „górali”, którzy po ponad 7 miesięcznej przerwie spragnieni są wrażeń z szybkiej jazdy. Z prowizorycznej listy zgłoszeń wynika, że najliczniejsza liczba zawodników (23) pojawi się na starcie w klasie historycznej. Listę otwiera pięć Fiatów 126p, a najstarszymi samochodami w stawce będą dwa Saab-y 96, których historia sięga lat 60-tych ubiegłego stulecia.

Znacznie nowocześniejsze pojazdy tworzyć będą klasę A-1600, na czele z obrońcą tytułu mistrzowskiego – Tomaszem Żerebeckim w Citroenie C2-R2 Max oraz jedyną kobietą w stawce – Ewą Wójtowicz w bliźniaczym C2. W Open-2000 zobaczymy dwa Clio (Roman Baran i Marcin Kózka), uzupełnione o Lotusa Exige, którego poprowadzi Piotr Soja. Roman Baran pojawi się w super mocnym Clio zakupionym od Tomasza Gajewskiego. Ten samochód znamy z efektownych wystrzałów z rury wydechowej podczas zmiany biegów. Również dwa Renault Clio (Paweł Sanecki, Artur Cyburt) zgłoszone zostały w N-2000, a rywalizować one będą z napędzanym silnikiem Diesla BMW  320d Michała Matuszyka. Jak dotąd po jednym zgłoszeniu widnieje w klasach A-1150 (Piotr Karniewicz), A-2000 (Michał Bochenek) oraz Open-1600 (Piotr Oczkowicz), a wyboru klasy nie dokonali jeszcze Piotr Oleksyk, Robert Pawlak (Honda Civic) i Damian Zygmunt (Opel Astra).

Aż siedemnastu kierowców zgłoszonych zostało w samochodach z napędem na cztery koła . W N+2000 widnieją cztery Lancery Evo (Rafał Grzesiński, Andrzej Lipski, Grzegorz Dul, Michał Sowa) oraz trzy Imprezy (Wojciech i Marcin Bełtowscy, Sławomir Cichocki).

Klasę A+2000 wybrali Grzegorz Duda, Andrzej Papamichalis (obaj w Mitsubishi) oraz Bogdan Bożyk (Subaru). Najmocniejszą klasę Open+2000 otwiera Mistrz Polski Mariusz Stec, który podobnie jak Waldemar Kluza, Aleksander Michałowski, Tomasz Mikołajczyk, Piotr Ostrowski i Andrzej Szepieniec, poprowadzi Mitsubishi Lancera Evo. Stawkę w Open+2000 uzupełnia Seat Leon Supercopa Marcina Gładysza oraz Ferrari 355, którego zaanonsował Sergio Azzini. Marcin Gładysz podczas GSMP Korczyna pojawi się w Seacie Leonie Supercopa, ale już od GSMP Limanowa wsiądzie do nowego VW Golfa VI GTI. Ostatni w stawce Lancer Evo Marcina Cichockiego będzie najprawdopodobniej przygotowany w specyfikacji  klasy R4.

Harmonogram zawodów:
Sobota, 30 kwietnia
9:30 Podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu
11:00 Start do dwóch podjazdów treningowych 1. rundy GSMP
14:45 Ceremonia otwarcia zawodów 1. i 2. rundy GSMP
15:00 Start do pierwszego podjazdu wyścigowego 1. rundy GSMP
19:00 Ogłoszenie wyników 1. rundy GSMP

Niedziela, 1 maja
8:30 Start do pierwszego podjazdu treningowego 2. rundy GSMP
10:00 – 14:00 Przerwa w zawodach związana z Beatyfikacją Jana Pawła II
14:30 Start do pierwszego podjazdu wyścigowego 2. rundy GSMP
17:30 Ceremonia zakończenia i wręczenie pucharów/nagród 1. i 2. rundy GSMP – Korczyna, Sala Widowiskowa Domu Parafialnego

Parametry trasy wyścigu:
Wyścig będzie rozegrany na trasie okazjonalnej pomiędzy miejscowościami Korczyna i
Czarnorzeki odcinek drogi wojewódzkiej nr 991 (Lutcza – Krosno).
Długość trasy 4 540 m.
Różnica wzniesień 153 m.
Średni wznios trasy 3,35 %
Ilość zakrętów prawych 11
lewych 9;
Minimalna szerokość trasa 6 m.
Nawierzchnia jednolita asfaltowa
Start 298,0 m. npm Korczyna - Rynek
Meta 441,5 m. npm Czarnorzeki – przystanek PKS
Tematy w artykule: wyścig wyścig górski Prządki

Podobne wiadomości:

Jaguar dotrzymuje słowa, zbuduje nowe E-Type

Jaguar dotrzymuje słowa, zbuduje nowe E-Type

Samochody luksusowe 2014-05-14

Jerzy Dudek szybszy od Nissana 370Z Nismo

Jerzy Dudek szybszy od Nissana 370Z Nismo

Aktualności 2014-09-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando