mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek sprzedaży nowego Outlandera

Początek sprzedaży nowego Outlandera

Na rynku japońskim ruszyła właśnie sprzedaż nowej generacji Mitsubishi Outlandera. Auto zostało zbudowane na całkowicie nowej platformie, a do napędu posłuży nowa jednostka silnikowa.

Początek sprzedaży nowego Outlandera

Nowa płyta podłogowa zapewnić ma nie tylko lepsze właściwości jezdne, ale również większą sztywność nadwozia, a tym samym dużo lepszą wytrzymałość w razie kolizji drogowej.

Z kolei nowy 2,4-litrowy silnik benzynowy MIVEC z blokiem wykonanym z aluminium zapewni lepsze osiągi oraz niższe zużycie paliwa. Niższy będzie także poziom zanieczyszczeń, który w rankingu osiągnął cztery gwiazdki, oznaczający mniejszą o 75% emisję spalin od maksymalnej dopuszczonej przez japońskie normy. Nowy silnik współpracować będzie z sześciobiegową przekładnią.

Dodatkowo, jak przystało na auto aspirujące do miana terenowego, nie zabraknie elektronicznie sterowanego napędu na cztery koła, który w zależności od warunków drogowych będzie rozdzielał moment obrotowy na poszczególną oś. Kierowca będzie miał do wyboru trzy tryby napędu: na jedną oś i dwa tryby czteronapędowe.

Doskonałe właściwości, stabilność jazdy to także zasługa zawieszenia, które zostało zaprojektowane na bazie technologii sportowego Lancera Evo.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Outlander

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.