mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek sprzedaży nowego Outlandera

Początek sprzedaży nowego Outlandera

Na rynku japońskim ruszyła właśnie sprzedaż nowej generacji Mitsubishi Outlandera. Auto zostało zbudowane na całkowicie nowej platformie, a do napędu posłuży nowa jednostka silnikowa.

Początek sprzedaży nowego Outlandera

Nowa płyta podłogowa zapewnić ma nie tylko lepsze właściwości jezdne, ale również większą sztywność nadwozia, a tym samym dużo lepszą wytrzymałość w razie kolizji drogowej.

Z kolei nowy 2,4-litrowy silnik benzynowy MIVEC z blokiem wykonanym z aluminium zapewni lepsze osiągi oraz niższe zużycie paliwa. Niższy będzie także poziom zanieczyszczeń, który w rankingu osiągnął cztery gwiazdki, oznaczający mniejszą o 75% emisję spalin od maksymalnej dopuszczonej przez japońskie normy. Nowy silnik współpracować będzie z sześciobiegową przekładnią.

Dodatkowo, jak przystało na auto aspirujące do miana terenowego, nie zabraknie elektronicznie sterowanego napędu na cztery koła, który w zależności od warunków drogowych będzie rozdzielał moment obrotowy na poszczególną oś. Kierowca będzie miał do wyboru trzy tryby napędu: na jedną oś i dwa tryby czteronapędowe.

Doskonałe właściwości, stabilność jazdy to także zasługa zawieszenia, które zostało zaprojektowane na bazie technologii sportowego Lancera Evo.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Outlander

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.