mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Początek sprzedaży nowego Outlandera

Początek sprzedaży nowego Outlandera

Na rynku japońskim ruszyła właśnie sprzedaż nowej generacji Mitsubishi Outlandera. Auto zostało zbudowane na całkowicie nowej platformie, a do napędu posłuży nowa jednostka silnikowa.

Początek sprzedaży nowego Outlandera

Nowa płyta podłogowa zapewnić ma nie tylko lepsze właściwości jezdne, ale również większą sztywność nadwozia, a tym samym dużo lepszą wytrzymałość w razie kolizji drogowej.

Z kolei nowy 2,4-litrowy silnik benzynowy MIVEC z blokiem wykonanym z aluminium zapewni lepsze osiągi oraz niższe zużycie paliwa. Niższy będzie także poziom zanieczyszczeń, który w rankingu osiągnął cztery gwiazdki, oznaczający mniejszą o 75% emisję spalin od maksymalnej dopuszczonej przez japońskie normy. Nowy silnik współpracować będzie z sześciobiegową przekładnią.

Dodatkowo, jak przystało na auto aspirujące do miana terenowego, nie zabraknie elektronicznie sterowanego napędu na cztery koła, który w zależności od warunków drogowych będzie rozdzielał moment obrotowy na poszczególną oś. Kierowca będzie miał do wyboru trzy tryby napędu: na jedną oś i dwa tryby czteronapędowe.

Doskonałe właściwości, stabilność jazdy to także zasługa zawieszenia, które zostało zaprojektowane na bazie technologii sportowego Lancera Evo.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Outlander

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?