mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pod okiem Lindholma

Pod okiem Lindholma

Załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR - Maciej Oleksowicz / Andrzej Obrębowski, przygotowuje się do rywalizacji na malowniczych i bardzo szybkich mazurskich oesach 68. Rajdu Polski. W poniedziałek i wtorek czas wypełniły intensywne testy, na które specjalnie zaproszono Sebastiana Lindholma, ośmiokrotnego rajdowego mistrza Finlandii.

Pod okiem Lindholma
Ponad 200 km oesowych pokonanych Fordem Fiestą S2000 pozwoliło zgromadzić dane niezbędne do znalezienia optymalnych ustawień samochodu. W poniedziałek Maciej Oleksowicz jeździł w okolicach miejscowości Mazury, z kolei wtorkowe jazdy miały miejsce nieco bliżej Mikołajek – w Grabówce. "Każdego dnia przejeżdżaliśmy dwa różne odcinki specjalne, czyli w sumie cztery oesy. Myślę, że zrobiliśmy naprawdę porządne i udane szutrowe testy. Samochód spisywał się doskonale. Już ustawienie, od którego zaczęliśmy spisywało się bardzo dobrze, dlatego mieliśmy sporo czasu na przetestowanie nowych pomysłów. Mogę powiedzieć, że to są chyba najbardziej owocne testy, jakie zrobiliśmy w tym sezonie. To dla nas duży krok naprzód w kwestii ustawiania samochodu" - mówił po testach Oleksowicz.
 
Przez dwa testowe dni zespołowi towarzyszył Sebastian Lindholm – ośmiokrotny rajdowy mistrz Finlandii, prywatnie kuzyn dwukrotnego rajdowego mistrza świata – Marcusa Gronholma. Finowie to chyba najlepsi specjaliści od jazdy po luźnych nawierzchniach, więc pochodzący z Helsinek kierowca służył polskiemu kierowcy swoją wiedzą i doświadczeniem.
 
"Sebastian radził mi jak optymalnie wykorzystać całą szerokość szutrowej drogi by jechać nią jak najszybciej" - dzielił się wrażeniami Maciej Oleksowicz. "Jego cenne uwagi dotyczyły głównie dobierania i korygowania toru jazdy oraz techniki hamowania, a także mnóstwa różnych, w sumie bardzo istotnych, drobiazgów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sebastianem, zwłaszcza że pomógł nam też przy ustawianiu samochodu" - dodał na zakończenie kierowca Fiesty S2000.
Tematy w artykule: Rajd Polski Maciej Oleksowicz

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Bogata historia polskiej rundy WRC

Bogata historia polskiej rundy WRC

Aktualności 2014-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.