mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pod ziemią bezpieczniej

Pod ziemią bezpieczniej

Fundacja Orlen „Dar Serca” w ramach programu „Orlen Pierwsza Pomoc” wyposażyła Kopalnię Soli w Wieliczce w sprzęt ratujący ludzkie życie.

Decyzja o przekazaniu defibrylatora właśnie temu miejscu wynikała z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że Kopalnia Soli zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo odwiedzających. W tym celu przeszkolono ok. 40 pracowników wszystkich zmian. Szkolenie obejmowało zasady udzielania pierwszej pomocy, również z użyciem automatycznego defibrylatora. Ponadto, wyniki badań przeprowadzonych w Krakowskiej Akademii Medycznej wykazały, że Kopalnia Soli w Wieliczce jest miejscem, gdzie statystycznie często dochodzi do zatrzymań akcji serca.

W krajach Europy Zachodniej i USA miejsca użyteczności publicznej takie jak muzea, lotniska, dworce czy stacje metra, standardowo wyposażone są w defibrylatory. Muzeum Kopalni Soli w Wieliczce jest jednym z pierwszych miejsc publicznych w Polsce, które w tym zakresie dorównuje europejskim standardom.

Fundacja Orlen „Dar Serca”, w ramach prowadzonego programu „Orlen Pierwsza Pomoc”, zamierza kontynuować akcję wyposażania w defibrylatory wybranych stacji paliwowych, grup ratownictwa oraz miejsc użyteczności publicznej. Fundacja Orlen „Dar Serca” powstała 2 lata temu, z przekształcenia Fundacji „Petrochemia Dzieciom”, działającej od 1997 roku. Powołany przez Polski Koncern Naftowy Orlen „Dar Serca” podejmuje, prowadzi i popiera inicjatywy charytatywne na rzecz ochrony zdrowia, rekreacji oraz rehabilitacji osób niepełnosprawnych; krzewienia tradycji narodowej; rozwoju oświaty i nauki. Fundacja działa w takich obszarach jak: wspieranie działalności ośrodków zdrowia i opieki społecznej, świetlic, domów dziecka, domów pobytu osób samotnych i niepełnosprawnych; organizowanie wycieczek, obozów rekreacyjnych, konkursów i zawodów; sponsorowanie przedsięwzięć kulturalno-oświatowych; przyznawanie stypendiów, nagród i zapomóg; organizowanie szkoleń, seminariów, kongresów, sympozjów; organizowanie wystaw, koncertów i przedstawień. Od roku 2003 Fundacja Orlen „Dar Serca” przejęła ogromną część działalności dobroczynnej PKN Orlen, realizując tym samym Politykę Darowizn Koncernu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.