mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podgrzewany Nissan

Podgrzewany Nissan

AMG dla Mercedesa, M Sport dla BMW, Type R i S dla Hondy, ST dla Forda, R dla Jaguara i Volvo - Nissan zapragnął też mieć nadwornego tunera. Być może dzięki temu szerzej znane stanie się NISMO.

Podgrzewany Nissan

NISsan MOtorsport - bo tak brzmi rozwinięcie tego akronimu - to dział Nissana, który zajmuje się przygotowywaniem pojazdów japońskiej marki do uczestnictwa w sportach motorowych (między innymi model 350Z- tegorocznego zwycięzcę pucharu JGTC - Japan GT Championship). Przy okazji obchodów 20-lecia istnienia, Akira Ogushi, menedżer odpowiedzialny za operacje NISMO Europe, zapowiedział wzrost jego znaczenia. W ciągu najbliższych lat, kiedy to Nissan wypuści siedem nowych modeli, NISMO będzie dbało o wizerunek tych aut i całej firmy.

Poprzez większe zaangażowanie w opracowywanie modeli wyczynowych i fabryczny tunning aut produkcyjnych, ma zostać osiągnięty cel zmiany postrzegania marki. Szef NISMO stwierdził: "Wizerunek Nissana w Europie jest nudny, a nasze działania wniosą pasję, by to zmienić." Póki co na rynku angielskim dostępne są specjalne zestawy do rasowania 350Z, ale już trwają prace nad ustaleniem jednolitej koncepcji wzmacniania wszystkich modeli.

W rezultacie, w najbliższych miesiącach powinniśmy spodziewać się debiutu prawdziwie wzmocnionego coupe oraz dostępnego już w Japonii modelu March, czyli Micry w wersji NISMO. Ciekawe kiedy opcje te dostępne będą dla polskich klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross