mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podgrzewany Nissan

Podgrzewany Nissan

AMG dla Mercedesa, M Sport dla BMW, Type R i S dla Hondy, ST dla Forda, R dla Jaguara i Volvo - Nissan zapragnął też mieć nadwornego tunera. Być może dzięki temu szerzej znane stanie się NISMO.

Podgrzewany Nissan

NISsan MOtorsport - bo tak brzmi rozwinięcie tego akronimu - to dział Nissana, który zajmuje się przygotowywaniem pojazdów japońskiej marki do uczestnictwa w sportach motorowych (między innymi model 350Z- tegorocznego zwycięzcę pucharu JGTC - Japan GT Championship). Przy okazji obchodów 20-lecia istnienia, Akira Ogushi, menedżer odpowiedzialny za operacje NISMO Europe, zapowiedział wzrost jego znaczenia. W ciągu najbliższych lat, kiedy to Nissan wypuści siedem nowych modeli, NISMO będzie dbało o wizerunek tych aut i całej firmy.

Poprzez większe zaangażowanie w opracowywanie modeli wyczynowych i fabryczny tunning aut produkcyjnych, ma zostać osiągnięty cel zmiany postrzegania marki. Szef NISMO stwierdził: "Wizerunek Nissana w Europie jest nudny, a nasze działania wniosą pasję, by to zmienić." Póki co na rynku angielskim dostępne są specjalne zestawy do rasowania 350Z, ale już trwają prace nad ustaleniem jednolitej koncepcji wzmacniania wszystkich modeli.

W rezultacie, w najbliższych miesiącach powinniśmy spodziewać się debiutu prawdziwie wzmocnionego coupe oraz dostępnego już w Japonii modelu March, czyli Micry w wersji NISMO. Ciekawe kiedy opcje te dostępne będą dla polskich klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.