mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podsumowanie targów TRANSEXPO

Podsumowanie targów TRANSEXPO

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego to największa tego typu impreza Europie środkowo – wschodniej. W 2011 roku do targów Kielce przyjechało 160 wystawców z 11 krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii, Austrii, Czech, Włoch, Francji i Polski oraz ponad 4500 branżowych zwiedzających. Co roku na TRANSEXPO czołowe firmy z branży prezentują rynkowe hity, nowości, ale przede wszystkim ta wystawa to miejsce międzynarodowych premier. Partnerem strategicznym targów w 2011 roku był AUTOSAN S.A.

Podsumowanie targów TRANSEXPO
Z roku na rok targi TRANSEXPO wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród wystawców, ale także zwiedzających i specjalistów z branży. W 2006 wystawa otrzymała Medal Europejski dla Usług. TRANSEXPO posiada także rekomendację Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Po raz drugi w ramach targów odbył się Salon Wyposażenia Stacji Kontroli Pojazdów MOTO-TECH. To specjalistyczna wystawa dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie stacji diagnostycznych.
Pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego i międzymiastowego, auta turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, części zamienne oraz elementy wyposażenia tych pojazdów to tylko niewielka część tego, co zaprezentowane było na kieleckiej wystawie. Jak co roku podczas TRANSEXPO czołowe firmy z branży prezentują pojazdy nowej generacji gwarantujące najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. W halach Targów Kielce zobaczyć można pojazdy, wyposażenie i infrastrukturę związana z przewozem pasażerów.

W 2011 roku wśród premier znalazł się przede wszystkim pierwszy w Polsce elektryczny autobus firmy Solaris. Pojazd o długości 8,9 metra, w wersji niskowejściowej, wyposażony jest w silnik elektryczny zasilany z baterii. Te z kolei mogą być ładowane z zewnętrznego źródła energii poprzez złącze typu plug-in. Wszystkie elementy autobusu są zasilane elektrycznie, m.in. drzwi, czy układ wspomagania kierownicy. Dwie nowości pokazał również AUTOSAN - SANCITY 10LF jako uzupełnienie oferty w zakresie autobusów miejskich rodziny SANCITY, przeznaczony jest do obsługi przewozów pasażerskich na liniach o mniejszym natężeniu ruchu. Przystosowany do przewozu ok. 90 pasażerów. Drugi autobus to TRAMP FL – nowe oblicze dobrze znanego międzymiastowego TRAMP-a, które łączy w sobie zarówno sprawdzone konstrukcje jak i nowoczesne rozwiązania.
W ostatnich latach TRAMP był jednym z modeli autobusów, które cieszyły się największym powodzeniem na polskim rynku. Przedsiębiorstwo AMZ z Kutna wystąpiło z autobusem City Smile. Innowacyjność pojazdu polega na zastosowaniu lekkiej konstrukcji doskonale idącej w parze z nowoczesnym wyglądem autobusu oraz wykorzystaniu najnowszej technologii, co z kolei bezsprzecznie wpływa na komfort jazdy. City Smile CS12LF zapewnia 31 miejsc siedzących dla pasażerów oraz 74 miejsca stojące. Ponadto został wyposażony w 6-cio cylindrowy silnik Cummins ISBev6.7 300B, który w polskim autobusie został zastosowany po raz pierwszy.

Targi były bogate w wydarzenia towarzyszące. Jednym z nim była pierwsza w Polsce wystawa zabytkowych autobusów. Najstarszym z eksponatów był klasyczny "ogórek" – Jelcz 272 Mex z 1971 roku. Model ten to perfekcyjnie przebudowany autobus miejski z modelu 043. Ponadto na wystawie zobaczyć można było sześć innych pojazdów: San H-100B z 1973 roku - dokumentujący jedną z najliczniejszych serii autobusów dla średnich i małych miast, Ikarus 260.04 z 1982 roku – kultowy autobus odbudowany w kompletacji pierwszych dostaw z przełomu lat 70./80., Jelcze 043 z 1985 i 1986 roku - autobusy międzymiastowe służące także zastępczo w komunikacji miejskiej. Eksponaty przyjechały z: Krakowa, Poznania i Warszawy. Organizatorem wystawy był jednoczesny współorganizator targów TRANSEXPO – Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. W organizacji wystawy aktywny udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z trzech ww. miast.

4. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów zgromadziły ponad 30 zawodników, a wszystkich pokonał pracownik kieleckiego MPK – Janusz Kaszuba. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach – autobusy turystyczne i autobusy lokalne, rozwiązywali test pisemny oraz udzielali pierwszej pomocy. Głównym organizatorem zmagań jest Polski Traker.

W związku z targami odbyła się Konferencja Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej - Plany zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego, a także spotkanie szkoleniowe Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Ponadto codziennie miały miejsce prezentacje i konferencje zorganizowane prze firmy biorące udział w targach.

Honorowy patronat nad IX Międzynarodowymi Targami Transportu Zbiorowego TRANSEXPO objęło Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas, Wojewoda Świętokrzyski, Bożentyna Pałka – Koruba oraz Prezydent Miasta Kielce, Wojciech Lubawski. Współorganizatorem wystawy była Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.