mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podsumowanie tygodnia #2

Podsumowanie tygodnia #2

Podekscytowani historycznym zwycięstwem piłkarskiej reprezentacji Polski z aktualnymi mistrzami świata, niepokonaną jak dotąd przez Polskę drużyną Niemiec, zapraszamy do podsumowania tygodnia w motoryzacji.

Podsumowanie tygodnia #2
Wprawdzie żadna, choćby najbardziej sensacyjna wiadomość z branży motoryzacyjnej nie ma szansy, by przyćmić wiktorię piłkarskiej reprezentacji Polski, przedstawiamy te, naszym skromnym zdaniem, które zasługują na szczególną uwagę. W mijającym tygodniu wprawdzie najważniejszym wydarzeniem w motoryzacji była trwająca jeszcze wystawa samochodowa w Paryżu, jednak wszystkie jej karty zostały odkryte wcześniej i dziś już nie zaglądamy do hal wystawowych targów Mondial de l'Automobile.

Toyota najcenniejsza

Po raz kolejny w rankingu Best Global Brands najcenniejszą marką motoryzacyjną okazała się Toyota, która wyprzedziła Mercedesa i BMW. W pierwszej setce rankingu znalazło się łącznie trzynaście marek samochodowych, a na jego czele takie marki jak Apple, Google i Coca Cola.

Są już umowy na A1 Stryków-Tuszyn

Kolejne kilometry polskich dróg szybkiego ruchu może nie powstają niczym grzyby po deszczu, ale i tak jest o wiele lepiej niż jeszcze ze dwie dekady temu. Siatka autostrad powoli pokrywa cały kraj, a ważnym elementem tej drogowej układanki będzie odcinek autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna. Właśnie podpisane zostały umowy na budowę tej drogi, która została podzielona na trzy mniejsze etapy. Na pełne świętowanie musimy jednak jeszcze poczekać - jakieś 22 miesiące, nie licząc okresów zimowych.

Testy opon zimowych ADAC

Jesień już w pełni, zatem kierowcy powoli powinni przygotowywać się do zimy. Jednym z ważniejszych elementów tych przygotowań powinny być opony. Jeśli stoisz przed koniecznością zakupu nowego kompletu, z pewnością warto sprawdzić, jakie zimówki są najlepsze i najgorsze. Jak co roku z taką pomocą spieszą nam specjaliści z niemieckiego automobilklubu ADAC, którzy poddali rygorystycznym testom ponad 30 różnych marek opon.

Audi TT quattro

W mijającym tygodniu mieliśmy okazję po raz pierwszy spotkać się z nową generacją Audi TT. Sportowy model z czterema pierścieniami na grillu światową premierę miał w marcu na wystawie w Genewie, a teraz debiutuje nad Wisłą. Już pierwsze kilometry za kierownicą nowego TT zapowiadają niezłe wrażenia.

Ceny Skody Fabii

Na debiut rynkowy tego modelu musimy jeszcze trochę poczekać, dopiero co miała miejsce jego premiera na wystawie w Paryżu. Trzecia generacja czeskiego bestsellera na polskim rynku pojawi się z początkiem przyszłego roku, a my już teraz znamy ceny nowej Fabii. Cennik Skody Fabii nr 3 startuje od 39.380 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Audi TT
Audi TT
Cena podstawowa już od: 148 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje wprowadzenie nowej Fabii

auto motor i sport 0000-00-00

Rozpoczęto produkcję trzeciej generacji najpopularniejszego auta w Polsce - Skody Fabii. Dla Czechów, obok Octavii, to najważniejszy model w ofercie.

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Wieszal 2014-10-14

I myślę, że samochody z napędem hybrydowym będą cieszyły się coraz większym wzięciem, widzę, że motoryzacja zmierza w dobrym kierunku.

~tarkan 2014-10-12

toyota najcenniejsza marka motoryzacyjną, W duzym stopniu pomogły im auta hybrydowe. Coraz więcej widzę tych aurisow hybrydowych na ulicach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.