mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podsumowanie tygodnia #3

Podsumowanie tygodnia #3

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia, w jakim brała udział nasza redakcja, bez wątpienia była europejska premiera nowej generacji Forda Mondeo. W końcu - można rzec.

Podsumowanie tygodnia #3

Mazda z tytułem Japan Car of the Year

Na tę premierę musimy jeszcze chwilę poczekać (końcówka roku), jednak w momencie swojego europejskiego debiutu rynkowego nowa, trzecia generacja Mazdy 2 będzie opromieniona sukcesem na swoim rodzimym rynku. Mazda 2 zwyciężyła bowiem w plebiscycie na Japan Car of the Year 2014/2015. Dodajmy jeszcze, że tytuł Importowanego Samochodu Roku na japońskim rynku zdobył nowy Mercedes klasa C.

Volkswagen z pozwoleniem na budowę nowej fabryki

Brak polskiej marki samochodowej powoduje, że cieszymy się z każdego auta wytwarzanego nad Wisłą. W 2016 roku skromne portfolio modeli wytwarzanych w naszym kraju powiększy się o Volkswagena Craftera. Niemiecki koncern uzyskał właśnie pozwolenie na budowę fabryki, która powstanie na 220 hektarach we Wrześni.

Cadillac kontra Klasa S czy Seria 7

Choć przyszłość Cadillaca na europejskim rynku nie rysuje się w kolorowych barwach, to jednak amerykańska marka musi bronić swojej pozycji na swoim rodzimym rynku. Władze Cadillaca zapaliły zielone światło dla luksusowej limuzyny, która ma rywalizować z takimi modelami jak Mercedes klary S czy BMW serii 7. Nazywać ma się Cadillac CT8 lub CT9.

Znamy ceny nowego Opla Corsy

W przyszłym tygodniu nasz redaktor weźmie udział w pierwszych jazdą nową Corsą, a już teraz znamy ceny tego małego niemieckiego modelu. Za trzydrzwiową odmianę z podstawowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 litra trzeba będzie zapłacić 40.800 zł.

W końcu jest! Nowy Ford Mondeo!

Choć pojawia się na rynku prawie dwa lata po tym, jak zadebiutował na wystawie samochodowej w Detroit pod nazwą Fusion, to jednak nie powinno mu to specjalnie przeszkodzić w podbojach Starego Kontynentu. Nowy Ford Mondeo, którego właśnie jeden z naszych redaktorów miał okazję poznać z bliska i za jego kierownicą pokonać pierwsze kilometry, skrywa sporo mocnych atutów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 98 630 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Opel Corsa: Z żebra Adama

auto motor i sport 2014-12-15

Piąta generacja Opla Corsy została stworzona na obraz i podobieństwo mniejszego Adama. To nie przytyk, lecz fakt. Za to pod spodem nowy model ma zmienione zawieszenie i lepsze silniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.