mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwójne zwycięstwo Mercedesa

Podwójne zwycięstwo Mercedesa

Samochody dostawcze Mercedes-Benz Vito i Sprinter odniosły podwójne zwycięstwo w tegorocznym plebiscycie "CEP Van of the Year 2005".

W skład jury weszli specjaliści z sektora usług kurierskich, przesyłek ekspresowych i innych przesyłek (CEP). Podczas międzynarodowych targów samochodowych AMI w Lipsku poddali oni ocenie łącznie 19 typowych samochodów dostawczych pod kątem cech użytkowych, komfortu, praktyczności i wzornictwa. Pod uwagę brano również praktyczne rozwiązania służące zabezpieczeniu ładunku. Modele Vito i Sprinter uzyskały w tych kategoriach bardzo dobre opinie, jako że oferują jako standard mocne zaczepy do mocowania towaru, które można uzupełnić oferowanymi jako opcja listwami zabezpieczającymi, umieszczonymi na podłodze i ścianach bocznych.

W zakresie aktywnego bezpieczeństwa, modele Mercedes-Benz Vito i Sprinter zyskały sobie przychylność jury między innymi dostępnym w standardzie elektronicznym programem stabilizacji toru jazdy ESP. Vito jest w tej klasie jedynym samochodem dostawczym opcjonalnie wyposażonym w filtr cząsteczek stałych DPF, co oznacza, że już w tej chwili spełnia on rygorystyczną normę czystości spalin EU 4/grupy III, która zacznie obowiązywać dopiero za rok.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.