mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwójne zwycięstwo Mercedesa

Podwójne zwycięstwo Mercedesa

Samochody dostawcze Mercedes-Benz Vito i Sprinter odniosły podwójne zwycięstwo w tegorocznym plebiscycie "CEP Van of the Year 2005".

W skład jury weszli specjaliści z sektora usług kurierskich, przesyłek ekspresowych i innych przesyłek (CEP). Podczas międzynarodowych targów samochodowych AMI w Lipsku poddali oni ocenie łącznie 19 typowych samochodów dostawczych pod kątem cech użytkowych, komfortu, praktyczności i wzornictwa. Pod uwagę brano również praktyczne rozwiązania służące zabezpieczeniu ładunku. Modele Vito i Sprinter uzyskały w tych kategoriach bardzo dobre opinie, jako że oferują jako standard mocne zaczepy do mocowania towaru, które można uzupełnić oferowanymi jako opcja listwami zabezpieczającymi, umieszczonymi na podłodze i ścianach bocznych.

W zakresie aktywnego bezpieczeństwa, modele Mercedes-Benz Vito i Sprinter zyskały sobie przychylność jury między innymi dostępnym w standardzie elektronicznym programem stabilizacji toru jazdy ESP. Vito jest w tej klasie jedynym samochodem dostawczym opcjonalnie wyposażonym w filtr cząsteczek stałych DPF, co oznacza, że już w tej chwili spełnia on rygorystyczną normę czystości spalin EU 4/grupy III, która zacznie obowiązywać dopiero za rok.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic