mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwójne zwycięstwo Mercedesa

Podwójne zwycięstwo Mercedesa

Samochody dostawcze Mercedes-Benz Vito i Sprinter odniosły podwójne zwycięstwo w tegorocznym plebiscycie "CEP Van of the Year 2005".

W skład jury weszli specjaliści z sektora usług kurierskich, przesyłek ekspresowych i innych przesyłek (CEP). Podczas międzynarodowych targów samochodowych AMI w Lipsku poddali oni ocenie łącznie 19 typowych samochodów dostawczych pod kątem cech użytkowych, komfortu, praktyczności i wzornictwa. Pod uwagę brano również praktyczne rozwiązania służące zabezpieczeniu ładunku. Modele Vito i Sprinter uzyskały w tych kategoriach bardzo dobre opinie, jako że oferują jako standard mocne zaczepy do mocowania towaru, które można uzupełnić oferowanymi jako opcja listwami zabezpieczającymi, umieszczonymi na podłodze i ścianach bocznych.

W zakresie aktywnego bezpieczeństwa, modele Mercedes-Benz Vito i Sprinter zyskały sobie przychylność jury między innymi dostępnym w standardzie elektronicznym programem stabilizacji toru jazdy ESP. Vito jest w tej klasie jedynym samochodem dostawczym opcjonalnie wyposażonym w filtr cząsteczek stałych DPF, co oznacza, że już w tej chwili spełnia on rygorystyczną normę czystości spalin EU 4/grupy III, która zacznie obowiązywać dopiero za rok.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.