mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwójny przegub testowany w Monachium

Podwójny przegub testowany w Monachium

Monachium jako jedno z pierwszych europejskich miast testuje autobus miejski z podwójnym przegubem. Egzemplarz wyprodukowany przez firmę Hess und Vossloh Kiepe, który właśnie odbywa jazdy próbne po stolicy Bawarii został wyposażony w napęd hybrydowy.

Podwójny przegub testowany w Monachium
Testy mierzącego 24,7 m długości i 2,55 m szerokości autobusu odbywają się w normalnym ruchu miejskim. Pojazd dzięki silnikowi hybrydowemu jest bardziej przyjazny środowisku ale dzięki dużej pojemności może też zabrać na pokład do 135 pasażerów. Podwójny przegubowiec jest rodzimym produktem, pochodzi z firmy Hess und Vossloh Kiepe z Düsseldorfu.

Jazdy testowe tego autobusu wpisują się w politykę transportową monachijskiego przewoźnika miejskiego, firmę MVG. W ciągu trzech kolejnych lat przedsiębiorstwo zamierza znacznie poszerzyć flotę autobusów zasilanych alternatywnymi źródłami napędu. Z tego też względu park maszyn MVG jeszcze w tym roku zasili też konstrukcja z Polski, dokładnie hybrydowy model Solarisa Urbino 18 Hybrid.

Podobne wiadomości:

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Aktualności 2016-04-21

Audi A3 e-tron: Zabawa z prądem

Audi A3 e-tron: Zabawa z prądem

Testy samochodów 2015-07-10

Komentuj:

~hamburger 2008-04-21

Dwuprzegubowce (VanHool AGG300) w Hamburgu już jeżdzą łdnych kilka lat ! Także to nie jakaś specjalna nowość w Niemczech!

~nick 2008-04-09

Proszę bardzo, kolejny raz Solaris na najbardziej wymagających rynkach i sobie radzi. Co do dwóch przegubów od Hess und Vossloh Kiepe to warto nadmienić, że podobną (oczywiście nie tak nowoczesną) testował węgierski Ikarus w latach 80tych..... niestety manewrowość zabijała i nic z tego nie wyszło....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando