mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwyżki LPG nie będzie!

Podwyżki LPG nie będzie!

Nie dojdzie do planowanej przez Ministerstwo Finansów na wrzesień podwyżki stawki akcyzy na gaz płynny do napędu samochodu. Dosyć niespodziewanie resort finansów wycofał się z tego projektu. Przynajmniej na razie.

Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia nic nie zapowiadało tak radykalnej zmiany postawy Ministerstwa Finansów. W celu walki z szarą strefą, jak uzasadniono wówczas podwyżki stawek akcyzy, ministerstwo planowało zrównać stawki akcyzy na olej napędowy oraz opałowy, a także stopniowo na autogaz i benzynę. Tymczasem w piątkowym oficjalnym komunikacie resortu finansów można było przeczytać, że prace nad autopoprawką do projektu ustawy o zwrocie części wydatków ponoszonych w latach 2006-2012 na ogrzewanie olejem opałowym powierzchni bytowych oraz o zmianie niektórych ustaw zostały zawieszone.

Nie udało nam się uzyskać od przedstawicieli ministerstwa odpowiedzi, co spowodowało zawieszenie prac nad ww. ustawą. W komunikacie czytamy jedynie, że "decyzja ta jest spowodowana koniecznością wnikliwego rozpatrzenia licznych poprawek i zastrzeżeń zgłoszonych do tego projektu w toku uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych".

Informacja ta z całą pewnością ucieszy ogromne grono kierowców (nawet 2 miliony), którzy w swoich autach posiadają instalacje LPG. Gdyby wzrost stawki akcyzy był zgodny z planowanym (z 695 zł/1 tys. kg do 1.100 zł/1 tys. kg), wówczas należałoby się liczyć z podwyżkami na stacjach nawet o 27 groszy za litr autogazu.

Czytaj także:
Litr LPG nawet o 27 gr droższy!

Komentuj:

~dsfd 2008-09-07

zo co brawa? przeciez podnoscic chcieli?

~Radek 2007-04-17

Im bliżej wyborów, tym mniejsze prawdopodobieństwo wprowadzenia podwyżki. (P)osły głosujące za tymi zmianami poszłyby na zieloną trawkę...

~gonzo 2007-04-16

Teraz poniżamy akcyzę, poniżamy

~k 2007-04-16

swietny sposob rozwiazywania stworzonych przez siebie problemow, proponuje oglosic OBNIZKE akcyzy na lpg, i dalej jak wyzej!

~fantomas 2007-04-16

i bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!! brawo władza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport