mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Od nowego roku pracownicy General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach otrzymają podwyżki. Po Nowym Roku w fabryce ponownie uruchomiona zostanie trzecia zmiana. W 2015 roku zakład rozpocznie produkcję nowego modelu samochodu.

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla
Jak informuje zakładowa Solidarność pracownicy otrzymają 4,34 proc. podwyżki płac zasadniczych.  - Wraz ze stawką zasadniczą wzrosną inne, uzależnione od jej wysokości składniki wynagrodzenia. Podwyżka jest kilkanaście razy wyższa od inflacji, a więc będzie odczuwalna dla pracowników. Ponadto w styczniu zostanie wypłacona premia w wysokości 500 zł za wykonanie planu produkcyjnego w roku ubiegłym, a w październiki pracownicy dostaną bonus w wysokości 1000 zł za wdrożenie produkcji nowego modelu samochodu - mówi Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w GMMP.
 
Podwyżki to efekt wieloletniego porozumienia płacowego podpisanego przez pracodawcę i związki. Jak podkreśla przewodniczący, dzięki jego zapisom płace pracowników gliwickiego Opla wzrosły w latach 2010 - 2014 łącznie o 22,6 proc. - Dzięki długoterminowym porozumieniom, które udało nam się podpisać z pracodawcą załoga naszego zakładu zyskała również stabilność zatrudnienia. Mimo kryzysu na rynkach motoryzacyjnych i spadku produkcji w naszym zakładzie, nie było u nas przymusowych zwolnień. Nawet, gdy w Gliwicach została zlikwidowana trzecia zmiana, pracownicy nie stracili zatrudnienia, lecz byli delegowani do pracy w innych europejskich zakładach GM - podkreśla Mariusz Król.
Tematy w artykule: GM Opel Gliwice praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Aktualności 2016-05-19

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.