Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Od nowego roku pracownicy General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach otrzymają podwyżki. Po Nowym Roku w fabryce ponownie uruchomiona zostanie trzecia zmiana. W 2015 roku zakład rozpocznie produkcję nowego modelu samochodu.

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla
Jak informuje zakładowa Solidarność pracownicy otrzymają 4,34 proc. podwyżki płac zasadniczych.  - Wraz ze stawką zasadniczą wzrosną inne, uzależnione od jej wysokości składniki wynagrodzenia. Podwyżka jest kilkanaście razy wyższa od inflacji, a więc będzie odczuwalna dla pracowników. Ponadto w styczniu zostanie wypłacona premia w wysokości 500 zł za wykonanie planu produkcyjnego w roku ubiegłym, a w październiki pracownicy dostaną bonus w wysokości 1000 zł za wdrożenie produkcji nowego modelu samochodu - mówi Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w GMMP.
 
Podwyżki to efekt wieloletniego porozumienia płacowego podpisanego przez pracodawcę i związki. Jak podkreśla przewodniczący, dzięki jego zapisom płace pracowników gliwickiego Opla wzrosły w latach 2010 - 2014 łącznie o 22,6 proc. - Dzięki długoterminowym porozumieniom, które udało nam się podpisać z pracodawcą załoga naszego zakładu zyskała również stabilność zatrudnienia. Mimo kryzysu na rynkach motoryzacyjnych i spadku produkcji w naszym zakładzie, nie było u nas przymusowych zwolnień. Nawet, gdy w Gliwicach została zlikwidowana trzecia zmiana, pracownicy nie stracili zatrudnienia, lecz byli delegowani do pracy w innych europejskich zakładach GM - podkreśla Mariusz Król.
Tematy w artykule: GM Opel Gliwice praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Aktualności 2016-05-19

Opel Astra BiTurbo - nowy diesel

Opel Astra BiTurbo - nowy diesel

Technika 2016-05-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj