mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pojazdy Scania z silnikami Euro 4

Pojazdy Scania z silnikami Euro 4

Scania jest pierwszym producentem pojazdów ciężarowych oferującym samochody z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro 4, która zacznie obowiązywać od 1 października 2005 r.

Pojazdy Scania z silnikami Euro 4

W Niemczech, gdzie po uruchomieniu 1 stycznia 2005 r. systemu opłat drogowych Maut pojazdy wyposażone w silniki spełniające normę Euro 4 mają zniżkę 20 centów na każde 10 przejechanych kilometrów, Scania sprzedała dotychczas 500 takich ciężarówek. Podobnie duże zainteresowanie nowy silnik wzbudził u klientów w innych krajach, którzy wykonując usługi transportowe, pokonują trasy np. w Niemczech.

Silnik Scania spełniający normę Euro 4 ma moc 420 KM jest zbudowany w technologii EGR (recyrkulacji spalin). Oznacza to, że gazy wylotowe oczyszczane są w procesie spalania w silniku, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń lub substancji chemicznych, takich jak mocznik.

W Polsce, samochody wyposażone w silniki Euro 4 z technologią EGR również cieszą się zainteresowaniem przewoźników operujących głównie na trasach zachodniej Europy. Do tej pory zostało zamówionych ok. 50 takich pojazdów. Już w październiku 2004 r. firma Ricö z Wrocławia odebrała 10 pojazdów Scania wyposażonych w silniki spełniające normy Euro 4. Była to pierwsza transza kontraktu na 30 takich pojazdów, które Scania Polska dostarczy do końca stycznia 2005 r. Właściciele Ricö obliczyli, że eksploatując pojazdy wyposażone w nowe, czystsze silniki Euro 4 za roczne oszczędności na opłatach mogą zakupić nowy ciągnik siodłowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.