mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pojazdy komunalne zasilane gazem ziemnym

Pojazdy komunalne zasilane gazem ziemnym

Wszystkie większe fabryki samochodów osobowych mają w ofercie pojazdy zasilanie sprężonym gazem ziemnym (NGV), a do Polski trafia coraz więcej używanych samochodów NGV z innych krajów. W Polsce znajduje się 33 ogólnodostępne stacje tankowania CNG, a liczba pojazdów NGV w Polsce rośnie z roku na rok.

Pojazdy komunalne zasilane gazem ziemnym
Firmom działającym w sektorze gospodarki komunalnej i chcących skorzystać z zalet zasilania swoich pojazdów gazem, KH-KIPPER dedykuje wyprodukowane pod koniec 2011 roku urządzenie hakowe typ ZH-8 na podwoziu Iveco 4x2. Dopuszczalna masa udźwig urządzenia to 8 t. Zostało ono wykonane z wysokogatunkowej stali i jest przystosowane do współpracy z kontenerami KP o zakresie długości 3200-4100 mm.
Sprężony gaz ziemny (CNG) obniża zanieczyszczenia w aglomeracjach miejskich, dlatego pojazdy użytkowane są głównie przez firmy komunalne i inne, które prowadzą działalność w obszarze miast. Pojazdy komunalne zasilane sprężonym gazem ziemnym to ponadto mniejszy podatek drogowy oraz oszczędność paliwa wynikająca z mniejsze ceny gazu w stosunku do tradycyjnego oleju napędowego. CNG stanowi nawet 55% kosztów oleju napędowego na 100 km
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco CNG KH-KIPPER samochody ciężarowe

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Autosan chce sprzedawać gaz

Autosan chce sprzedawać gaz

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.