mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pol-Mot wprowadzi Chiny na salony

Pol-Mot wprowadzi Chiny na salony

Temat wprowadzenia na polski rynek chińskich samochodów przez dłuższy czas pozostał zamrożony. Tymczasem jak informuje Puls Biznesu (PB) firma Pol-Mot zamierza intensywnie rozpropagować sprzedaż aut producenta Roewe, który wykupił udziały brytyjskiej marki Rover.

Pol-Mot wprowadzi Chiny na salony
Informację tą na łamach PB potwierdza Marek Pol, były wicepremier i minister infrastruktury, a obecnie prezes spółki zależnej Pol-Mot Auto, sprzedającej Skody, Fiaty, Ople i Chevrolety. Prawa do produkcji Roverów kupił koncern Shanghai Automotive Industry Corp (o którym swego czasu mówiono, że interesuje się FSO). Teraz dawne Rovery pod nazwą Roewe (Chińczycy nie przejęli prawa do nazwy) mogą pojawić się w Polsce dzięki firmie Pol-Mot Holding. Marek Pol wierzy, że samochody "made in China" będą się sprzedawały tak dobrze, jak rumuńskie Dacie.

>>> Czytaj więcej w Pulsie Biznesu
Tematy w artykule: SAIC auto z Chin chińskie marki Roewe

Podobne wiadomości:

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

Premiera GAC GS4 w Detroit

Premiera GAC GS4 w Detroit

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.