mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pół miliona X5

Pół miliona X5

Z jedynej fabryki produkującej model X5 w Spartanburg w Południowej Karolinie, wyjechał wczoraj 500-tysięczny egzemplarz terenowego BMW X5.

Nie tak dawno temu informowaliśmy m.in. o liczbie 6 milionów wyprodukowanych egzemplarzy Fiata Punto, czy 5 milionów Peugeotów 206. W porównaniu do tych wielkości, liczba 500 tys. wyprodukowanych BMW X5 nie jest może jakaś oszałamiająca, jednak należy pamiętać, iż cena podstawowej wersji X5 jest prawie ośmiokrotnie wyższa od Punto czy 206.

500-tysięcznym egzemplarzem modelu X5 jest wersja z trzylitrowym silnikiem diesla. Trafi ona do klienta z Hamburga.

Amerykańska fabryka BMW jest jedyną, w której wytwarzany jest ten model i trafia on do ponad 120 krajów. Głównym rynkiem dla X5 jest rynek Stanów Zjednoczonych. Znaczny wzrost sprzedaży samochodów marki BMW w USA nastąpił po podjęciu decyzji w 1992 roku o budowie fabryki w Południowej Kaliforni. Ówczesny poziom 53 tys. sprzedanych aut wzrósł do ponad 260 tys. w ubiegłym roku.

Produkcja modelu X5 rozpoczęła się we wrześniu 1999 roku. Pierwszy stutysięczny egzemplarz zjechał z taśm montażowych w niecałe dwa lata później - w sierpniu 2001 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross