mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pół miliona luksusowych Skód

Pół miliona luksusowych Skód

Flagowy model Skody ma powody do świętowania. Z taśmy montażowej w fabryce w Kvasinach wyjechał właśnie półmilionowy egzemplarz Superba i to w swojej najbardziej "wypasionej" wersji Laurin & Klement.

Pół miliona luksusowych Skód
Choć, tak naprawdę, liczba pół miliona Superbów nie do końca jest zgodna z prawdą. Zanim bowiem jesienią 2001 roku na drogi wyjechała pierwsza generacja tego modelu, zbudowana na wydłużonej płycie podłogowej Passata, już w latach 30. i 40. minionego stulecia (1934-49) również istniało auto o takiej nazwie, którego sprzedaż wówczas wyniosła nieco powyżej 2,5 tys. sztuk.

Jednak to dopiero w XXI wieku popularność Skody Superb poszybowała ostro do góry. Pierwsza generacja nowego Superba osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 136.068 szt. Druga odsłona modelu, która pojawiła się w 2008 roku, okazała się międzynarodowym sukcesem podbijając serca klientów jako elegancka limuzyna oraz praktyczne kombi. Do tej pory powstało już 363.932 egzemplarzy tej generacji Superba.

Skoda Superb jest sprzedawana w 85 krajach na całym świecie. Tylko w samym 2011 roku producent dostarczył 117 tys. egzemplarzy tego modelu. W 2009 roku Skoda zdecydowała się na wprowadzenie Superba na rynek w Chinach, gdzie do dziś jest jednym z bardziej popularnych samochodów swojego segmentu. W ubiegłym roku aż 40 procent wszystkich wyprodukowanych Superbów trafiło właśnie na rynek azjatycki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Superb Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Superb jubileusz

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~pawian 2012-07-25

co nie oznacza, że nie jest LUXUSOWA

~prk 2012-07-25

Błąd! Superb to auto segmentu D (jak Mondeo, C5 czy Insignia), tymczasem "klasa aut luksusowych" to segment F, o dwie klasy wyżej! :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.