mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pół miliona luksusowych Skód

Pół miliona luksusowych Skód

Flagowy model Skody ma powody do świętowania. Z taśmy montażowej w fabryce w Kvasinach wyjechał właśnie półmilionowy egzemplarz Superba i to w swojej najbardziej "wypasionej" wersji Laurin & Klement.

Pół miliona luksusowych Skód
Choć, tak naprawdę, liczba pół miliona Superbów nie do końca jest zgodna z prawdą. Zanim bowiem jesienią 2001 roku na drogi wyjechała pierwsza generacja tego modelu, zbudowana na wydłużonej płycie podłogowej Passata, już w latach 30. i 40. minionego stulecia (1934-49) również istniało auto o takiej nazwie, którego sprzedaż wówczas wyniosła nieco powyżej 2,5 tys. sztuk.

Jednak to dopiero w XXI wieku popularność Skody Superb poszybowała ostro do góry. Pierwsza generacja nowego Superba osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 136.068 szt. Druga odsłona modelu, która pojawiła się w 2008 roku, okazała się międzynarodowym sukcesem podbijając serca klientów jako elegancka limuzyna oraz praktyczne kombi. Do tej pory powstało już 363.932 egzemplarzy tej generacji Superba.

Skoda Superb jest sprzedawana w 85 krajach na całym świecie. Tylko w samym 2011 roku producent dostarczył 117 tys. egzemplarzy tego modelu. W 2009 roku Skoda zdecydowała się na wprowadzenie Superba na rynek w Chinach, gdzie do dziś jest jednym z bardziej popularnych samochodów swojego segmentu. W ubiegłym roku aż 40 procent wszystkich wyprodukowanych Superbów trafiło właśnie na rynek azjatycki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Superb Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Superb jubileusz

Podobne wiadomości:

Nowe spojrzenie na małe auto – wersje...

auto motor i sport 0000-00-00

Citigo jest wyjątkowe. W jego przypadku pojęcie downsizingu odnosi się nie tylko do silnika, ale i do projektu całego modelu. Małe gabaryty i ogromne możliwości to efekt zastosowania zasady "Skoda - przemyślane rozwiązania".

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~pawian 2012-07-25

co nie oznacza, że nie jest LUXUSOWA

~prk 2012-07-25

Błąd! Superb to auto segmentu D (jak Mondeo, C5 czy Insignia), tymczasem "klasa aut luksusowych" to segment F, o dwie klasy wyżej! :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.