mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy kupują dużo Mercedesów

Polacy kupują dużo Mercedesów

Po raz pierwszy w historii polscy klienci odebrali w ciągu roku ponad 4000 osobowych Mercedesów. Największy sukces odniosły modele Klas B, C i M, które odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Klienci odebrali także pierwsze modele BlueEFFICIENCY.

Polacy kupują dużo Mercedesów
Największy sukces w 2008 r. świętuje Klasa B. Rodzinny model notuje ponad 50% wzrost sprzedaży. Niewiele mniejszą dynamiką rynku może pochwalić się najpopularniejszy Mercedes, Klasa C, która znalazła już 1200 klientów, czyli o 37% więcej niż w roku 2007. Wzmożonym zainteresowaniem cieszy się także Klasa M, która podobniej jak Klasa B przeszła w 2008 r. facelifting i może się pochwalić 26% wzrostem sprzedaży. Wynik ten będzie jeszcze poprawiony o dane z ostatnich dni grudnia, bowiem na klientów, pomimo znacznego wzrostu kursu Euro, nadal czekają w salonach bardzo atrakcyjne oferty.

„Mimo nieprzewidywalnych warunków biznesowych odnotowujemy w tym roku spektakularny wzrost sprzedaży modeli Mercedes-Benz. Dysponujemy najlepszą siecią dealerską w kraju, a do tego na trudniejsze czasy przygotowaliśmy kompletną ofertę, także finansową oraz program flotowy BusinessCars. W 2008 roku trzykrotnie obniżaliśmy ceny w złotówkach, gdy spadał kurs Euro i jeszcze ani razu nie podwyższyliśmy, gdy złotówka traciła na wartości. Dzięki temu oraz świetnym produktom możemy zachowywać pozycje lidera segmentu Premium w sprzedaży samochodów do klientów” – mówi Paweł Miszkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Warto odnotować, że na polskie drogi w 2008 roku trafiły pierwsze modele Klas A, B i C BlueEFFICIENCY. Mercedes-Benz proponuje je w cenie identycznej, jak w przypadku standardowych modeli. Decydując się na serię BlueEFFICIENCY klienci otrzymują ekologiczne samochody, które przy zachowaniu dotychczasowych osiągów mogą się pochwalić wymiernie niższym, średnim zyżyciem paliwa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~mm 2009-01-02

merc jak merc ma to coś ,....a trochę aut przerzuciłem ,i do każdego można się przyczepić bo mamy 4 pory roku ,i najlepiej było by mieć 4 auta ...................moje marzenie .........terenówa (którą już mam i nic specjalnego) ,kabrio na lato ,limuzyna do rodziny i coś dla żony . powodzenia wam życzę w nowym roku 2009, i nie dziękujcie aby nie zapeszyć

~Lubomirski 2008-12-23

bo mercedesy fajne są to i kupujemy jak tylko możemy ;d

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech