mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy kupują dużo Mercedesów

Polacy kupują dużo Mercedesów

Po raz pierwszy w historii polscy klienci odebrali w ciągu roku ponad 4000 osobowych Mercedesów. Największy sukces odniosły modele Klas B, C i M, które odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Klienci odebrali także pierwsze modele BlueEFFICIENCY.

Polacy kupują dużo Mercedesów
Największy sukces w 2008 r. świętuje Klasa B. Rodzinny model notuje ponad 50% wzrost sprzedaży. Niewiele mniejszą dynamiką rynku może pochwalić się najpopularniejszy Mercedes, Klasa C, która znalazła już 1200 klientów, czyli o 37% więcej niż w roku 2007. Wzmożonym zainteresowaniem cieszy się także Klasa M, która podobniej jak Klasa B przeszła w 2008 r. facelifting i może się pochwalić 26% wzrostem sprzedaży. Wynik ten będzie jeszcze poprawiony o dane z ostatnich dni grudnia, bowiem na klientów, pomimo znacznego wzrostu kursu Euro, nadal czekają w salonach bardzo atrakcyjne oferty.

„Mimo nieprzewidywalnych warunków biznesowych odnotowujemy w tym roku spektakularny wzrost sprzedaży modeli Mercedes-Benz. Dysponujemy najlepszą siecią dealerską w kraju, a do tego na trudniejsze czasy przygotowaliśmy kompletną ofertę, także finansową oraz program flotowy BusinessCars. W 2008 roku trzykrotnie obniżaliśmy ceny w złotówkach, gdy spadał kurs Euro i jeszcze ani razu nie podwyższyliśmy, gdy złotówka traciła na wartości. Dzięki temu oraz świetnym produktom możemy zachowywać pozycje lidera segmentu Premium w sprzedaży samochodów do klientów” – mówi Paweł Miszkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Warto odnotować, że na polskie drogi w 2008 roku trafiły pierwsze modele Klas A, B i C BlueEFFICIENCY. Mercedes-Benz proponuje je w cenie identycznej, jak w przypadku standardowych modeli. Decydując się na serię BlueEFFICIENCY klienci otrzymują ekologiczne samochody, które przy zachowaniu dotychczasowych osiągów mogą się pochwalić wymiernie niższym, średnim zyżyciem paliwa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes klasy C – Jest nowocześniej

auto motor i sport 0000-00-00

DWIE SPRĘŻARKI

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

~mm 2009-01-02

merc jak merc ma to coś ,....a trochę aut przerzuciłem ,i do każdego można się przyczepić bo mamy 4 pory roku ,i najlepiej było by mieć 4 auta ...................moje marzenie .........terenówa (którą już mam i nic specjalnego) ,kabrio na lato ,limuzyna do rodziny i coś dla żony . powodzenia wam życzę w nowym roku 2009, i nie dziękujcie aby nie zapeszyć

~Lubomirski 2008-12-23

bo mercedesy fajne są to i kupujemy jak tylko możemy ;d

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.