mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy kupują dużo Mercedesów

Polacy kupują dużo Mercedesów

Po raz pierwszy w historii polscy klienci odebrali w ciągu roku ponad 4000 osobowych Mercedesów. Największy sukces odniosły modele Klas B, C i M, które odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Klienci odebrali także pierwsze modele BlueEFFICIENCY.

Polacy kupują dużo Mercedesów
Największy sukces w 2008 r. świętuje Klasa B. Rodzinny model notuje ponad 50% wzrost sprzedaży. Niewiele mniejszą dynamiką rynku może pochwalić się najpopularniejszy Mercedes, Klasa C, która znalazła już 1200 klientów, czyli o 37% więcej niż w roku 2007. Wzmożonym zainteresowaniem cieszy się także Klasa M, która podobniej jak Klasa B przeszła w 2008 r. facelifting i może się pochwalić 26% wzrostem sprzedaży. Wynik ten będzie jeszcze poprawiony o dane z ostatnich dni grudnia, bowiem na klientów, pomimo znacznego wzrostu kursu Euro, nadal czekają w salonach bardzo atrakcyjne oferty.

„Mimo nieprzewidywalnych warunków biznesowych odnotowujemy w tym roku spektakularny wzrost sprzedaży modeli Mercedes-Benz. Dysponujemy najlepszą siecią dealerską w kraju, a do tego na trudniejsze czasy przygotowaliśmy kompletną ofertę, także finansową oraz program flotowy BusinessCars. W 2008 roku trzykrotnie obniżaliśmy ceny w złotówkach, gdy spadał kurs Euro i jeszcze ani razu nie podwyższyliśmy, gdy złotówka traciła na wartości. Dzięki temu oraz świetnym produktom możemy zachowywać pozycje lidera segmentu Premium w sprzedaży samochodów do klientów” – mówi Paweł Miszkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Warto odnotować, że na polskie drogi w 2008 roku trafiły pierwsze modele Klas A, B i C BlueEFFICIENCY. Mercedes-Benz proponuje je w cenie identycznej, jak w przypadku standardowych modeli. Decydując się na serię BlueEFFICIENCY klienci otrzymują ekologiczne samochody, które przy zachowaniu dotychczasowych osiągów mogą się pochwalić wymiernie niższym, średnim zyżyciem paliwa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes C-klasa Väith 18K – na sportowo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~mm 2009-01-02

merc jak merc ma to coś ,....a trochę aut przerzuciłem ,i do każdego można się przyczepić bo mamy 4 pory roku ,i najlepiej było by mieć 4 auta ...................moje marzenie .........terenówa (którą już mam i nic specjalnego) ,kabrio na lato ,limuzyna do rodziny i coś dla żony . powodzenia wam życzę w nowym roku 2009, i nie dziękujcie aby nie zapeszyć

~Lubomirski 2008-12-23

bo mercedesy fajne są to i kupujemy jak tylko możemy ;d

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando