mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy kupują najwięcej aut Infiniti

Polacy kupują najwięcej aut Infiniti

Europejski raport sprzedaży nie pozostawia wątpliwości – w maju najwięcej w Europie samochodów ekskluzywnej marki Infiniti kupili Polacy. Centrum Infiniti w Warszawie, ze sprzedażą wynoszącą 23 sztuki, wyprzedziło Włochy (22 sprzedane auta w 3 salonach) i Hiszpanię (20 sprzedanych samochodów w 4 salonach).

Polacy kupują najwięcej aut Infiniti
Chociaż sieć Infiniti nie ruszyła jeszcze w Niemczech i Wielkiej Brytanii, to wynik sprzedaży należącego do Grupy PGD dealera trudno określić inaczej niż wyjątkowy. Statystycznie, z uwzględnieniem potencjałów rynków, sytuacja jest nie do wytłumaczenia – komentuje Grzegorz Szczypior, Menadżer Generalny Infiniti w Polsce – ale już socjologicznie, jak najbardziej. Po pierwsze – Polacy najszybciej docenili markę Infiniti, dzięki trwającemu przez lata prywatnemu importowi, po drugie – spodobały im się oryginalne linie samochodów i możliwość odróżniania się od tłumu, czynnik zawsze dla naszej nacji istotny. Klienci bardzo też doceniają szczególny standard obsługi i gościnność, jaką ich otaczamy.

Najchętniej kupowanym w Polsce modelem pozostaje flagowy SUV FX50, którego udział w sprzedaży wynosi 31%. Zaraz za nim, z udziałem o 2% niższym, plasuje się FX37, a dalej: sportowy G37 Coupe (z udziałem w sprzedaży wynoszącym 18%); mniejszy SUV – EX 37 (13%) i limuzyna G37 (którą wybrało 9% klientów).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti sprzedaż samochodów

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Komentuj:

~ALESSIA 2009-06-10

EX 37 (13%) to 2,99 czyli co 3 sztuki ale jedna ze zdartym lakierem i bez kierownicy ;P

~zen 2009-06-10

ale 9% z 23 to 2,07 sztuk(i) :))))))

~Polacy lubią auta Premium 2009-06-10

A Japończycy mają takie dwie marki tylko - Infiniti i Lexus.

~kol 2009-06-10

Stary model był ładniejszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.