mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy w Dubaju!

Polacy w Dubaju!

W tym roku podczas całodobowego wyścigu Toyo Tires 24 Hours of Dubai, wystąpi po raz pierwszy polska załoga. Za kierownicą Volkswagena Golfa TDI usiądą na zmianę: Mariusz Miękoś, Stefan Biliński, Robert Lukas, Teodor Myszkowski oraz Patryk Pachura.

Polacy w Dubaju!

W dniach 10-12 stycznia na Autodromie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbędzie się trzecia edycja 24-godzinnego wyścigu pod nazwą Toyo Tires 24 Hours of Dubai – jednego z większych tego rodzaju całodobowych zawodów na świecie. Swój start zapowiedziało ponad 90 bardzo silnych załóg - są wśród nich, zresztą po raz pierwszy w historii tej imprezy biało-czerwoni.

Samochód, w którym wystąpi polska drużyna jest własnością Pachura Motorposrt. Podczas imprezy na barkach tego zespołu stanie występ i obsługa Golfa. Wybór tego samochodu przez zespół był jak najbardziej świadomy. Mariusz Miękoś potwierdza to słowami: "Co prawda nie będziemy najszybszym teamem na torze, ale start samochodem z silnikiem wysokoprężnym daje całkowicie inne korzyści. W porównaniu do Leona, którym na jednym baku nie przejedzie się nawet godziny, w Golfie jedno tankowanie starcza na 90 minut rywalizacji. Samochód co prawda na jednym okrążeniu jedzie 10 sekund wolniej od benzynowych, ale jego mała awaryjność oraz spalanie kwalifikują go do zajmowania bardzo wysokich miejsc w takich wyścigach jak ten w Dubaju."

Razem z Miękosiem w 24-godzinnym wyścigu wystartuje czwórka Polaków, a mianowicie: Stefan Biliński, Robert Lukas, Teodor Myszkowski oraz Patryk Pachura. Oprócz Bilińskiego – ubiegłorocznego uczestnika New Renault Clio, wszyscy pozostali zawodnicy to uczestnicy zeszłorocznych zmagań w cyklu WSMP oraz DSMP. Pachura oraz Lukas poza startami w krajowym championacie rywalizowali także w pucharach zagranicznych. Pachura brał udział w rozgrywkach SEAT Leon Supercopa, natomiast Lukas w Porsche Carrera Cup.

Tor w Dubaju na którym przyjdzie rywalizować polskiej załodze jest położony 25 minut od centrum miasta. Jest to bardzo nowoczesny obiekt spełniający wszelkie najnowsze standardy FIA. Do dyspozycji zespołów jest 36 klimatyzowanych boksów. Sam tor liczy sobie 5390 metrów, ale  może to ulec zmianie. Organizatorzy mają bowiem do wyboru sześć różnych jego konfiguracji w zależności od rangi zawodów, które są na nim rozgrywane.


Harmonogram Toyo Tires 24 Hours of Dubai

Czwartek, 10 stycznia (czas miejscowy)

11.45 – 13.15 Treningi wolne

15.00 – 17.00 Kwalifikacje

18.00– 20.30 Treningi wieczorne

 

Piątek, 11 stycznia

10.00 – 10.30  Warm up

14.00 Rozpoczęcie wyścigu

 

Sobota, 12 stycznia

14.00 Zakończenie wyścigu


Podobne wiadomości:

F1: Kubica upomniany przez sędziów

F1: Kubica upomniany przez sędziów

Aktualności 2009-04-03

A jednak się kręci!

A jednak się kręci!

Aktualności 2008-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross