mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy w Rally Presov

Polacy w Rally Presov

Z mieszanymi uczuciami wyjeżdżać mogą polscy kibice, którzy postanowili odwiedzieć południowych sąsiadów na Słowacji, przy okazji rozgrywania drugiej rundy rajdowych mistrzostw tego kraju - Rally Presov. Wojciech Chuchała, który zaliczył trening przez Rajdem Karkonoskim w Subaru Impreza zajął drugie miejsce. Grzegorz Grzyb w Fordzie Focusie WRC nie ukończył rajdu.

Polacy w Rally Presov
Wojciech Chuchała pilotowany przez Kamila Hellera poza drugim miejscem w generalce, zapisali na swoje konto zwycięstwo w grupie N. Wygraną przypieczętował natomiast Jozef Beres Jr, który był szybszy od Polaka w Skodzie Fabia S2000 o 2 minuty i 53,9 s. Trzecie miejsce zajął Tibor Cserhalmi, który w Mitsubishi Lancerze Evo IX stracił do lidera 3 minuty 01,5 s. Rajdu nie ukończył Grzegorz Grzyb, który regularnie walczy w mistrzostwach Słowacji o tytuł najszybszego kierowcy. Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę w Fordzie Focusie WRC 08 (debiut w tym samochodzie) wygrał pięć pierwszych odcinków specjalnych rajdu, jednak na OS numer 6 zaliczył sporą stratę ze względu na problemy z kołem i na dojazdówce postanowił wycofać się z rajdu. W klasyfikacji generalnej czempionatu Grzegorz Grzyb zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 50 punktów. Prowadzi Beres Jr z pulą 90 oczek.

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando