mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy z Citroen Racing Trophy w Rallye du Var

Polacy z Citroen Racing Trophy w Rallye du Var

Ostatnia runda Citroen Racing Trophy 2011 zostanie rozegrana w nadmorskich rejonach francuskiej Prowansji, gdzie odbywają się odcinki specjalne znane z Rajdu Monte Carlo i Rajdu Antibes. W  ostatni weekend listopada odbędzie się Rallye du Var.

Polacy z Citroen Racing Trophy w Rallye du Var
Podczas sportowego zakończenia sezonu na trasach będzie można zobaczyć polskie załogi: Jan Chmielewski z Grzegorzem Dachowskim - Mistrzowie Polski w grupie R i klasie R3T, Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem - Mistrzowie Polski w klasie R2B i Wicemistrzowie Polski w grupie R, Szymon Kornicki z Robertem Hundlą - II Wicemistrzowie Polski w grupie R oraz tegoroczni debiutanci Rafał Janczak z Michałem Grudzińskim.

Do rajdu zgłosiło się 41 załóg startujących autami Citroena. Połowa samochodów na starcie to będą Citroeny DS3R3. Polskie załogi są nastawione bardzo bojowo. "Bardzo się cieszę z zaproszenia Citroën Racing i możliwości startu naszym DS'em w tak świetnym rajdzie. Nie znam tras Rajdu du Var, ale patrząc na ilość chętnych do zmierzenia się z nimi, można domyślać się, że są one bardzo dobre. My już od środy mamy dwa dni zapoznania, a w piątek, sobotę i niedzielę przed nami prawdziwe ściganie. Nastawiam się na niezłe lanie, które sprawią nam francuscy kierowcy. Jestem jednak przekonany, że warto tam pojechać i za tę możliwość bardzo dziękuję moim sponsorom," powiedział Jan Chmielewski.

Dla Tomasza Gryca to pierwszy start we Francji. "Czeka nas dużo pracy, wiemy doskonale, że nie będzie lekko, ale przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Specyfika odcinków jest diametralnie niż u nas - są kręte i wyjątkowo przyczepne. Na pewno traktujemy ten start jako ogromne wyzwanie. Plan, podobnie jak przez cały sezon, jest niezmienny - jechać jak najszybciej, popełniać jak najmniej błędów i zdobywać kolejne doświadczenia. Zachęcamy do śledzenia relacji na naszym fanpage'u na Facebooku."

Rafał Janczak wystartuje w czarnej "cedwójce" a Szymon Kornicki po raz drugi wystartuje w rajdowym DS3. W przyszłym sezonie prawdopodobnie  tym autem będzie ścigał się na trasach rajdowych. Citroen przygotował pulę 31 tys. euro na nagrody za miejsca w grupie R i R2. Dodatkowe nagrody zawodnicy otrzymają od firmy Pirelli. Rajd wystartuje w piątek 25 listopada. Zawodnicy będą zmagać się na odcinkach specjalnych o długości ok. 230 km, a dwa najdłuższe oesy liczą 30 kilometrów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen Racing Trophy

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross