mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Choć w miniony weekend fani sportu w naszym kraju emocjonowali się głównie emocjami związanymi ze zdobyciem drugiego mistrzostwa świata w historii polskiej siatkówki, to nie były to jedyne warte uwagi zawody sportowe. W Warszawie na "Pustyni Narodowej" odbyła się Verva Street Racing.

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa
W spektakularnej Bitwie Mistrzów, jak można się było spodziewać, nie brakowało zawrotnego tempa i zaskakujących zwrotów akcji. Kierowcy obu zespołów ścigali się w kolejnych kategoriach i w zależności od osiągniętej pozycji zbierali punkty na konto swojego zespołu.

Po pierwszej rundzie prowadzenie objęli goście za sprawą prawdziwych legend motorsportu – Carlosa Sainza i Marcusa Grönholma. Z kolejnych zmagań, tym razem w kategorii motocykli, zwycięsko wyszedł Kuba Przygoński z Orlen Team, który pokonał Marca Coma, czterokrotnego zwycięzcę Dakaru oraz Rubena Farię. W rywalizacji na quadach i ciężarówkach szala przechyliła się na stronę Polski i nie zmienił tego wyniku wyścig
w pojazdach buggy z udziałem m.in. Bryana Bouffier.

Szóstą dakarową rundą były samochody cross country, w której udział wzięło sześciu kierowców. Wielką niespodziankę publiczności zgotował Adam Małysz, prezentując swój nowy tylnonapędowy samochód, który przygotowuje do startu w Rajdzie Dakar 2015. Dzięki rewelacyjnym czasom kierowców Orlen Teamu, Polska utrzymała przewagę nad zespołem Reszty Świata. W finałowej konkurencji, niszczącym Destruction Race, dzięki głośnemu dopingowi Polaków, który zagrzewał naszych zawodników do walki, udało się przypieczętować triumf w tym pojedynku.

- Dzisiaj polscy kierowcy rajdowi nie mieli sobie równych i po raz kolejny udowodnili, że należą do światowej czołówki motosportu. Z bliska mogliśmy podziwiać ich determinację i wolę walki, których z pewnością nie brakuje im na pustynnych bezdrożach, gdzie ścigają się co roku podczas Rajdu Dakar. Tej determinacji nie zabrakło również nam w przygotowaniu tegorocznej edycji Verva Street Racing, która była najbardziej wymagającą
z dotychczasowych. Tym bardziej cieszy nas pozytywny odbiór publiczności. – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen.

Do budowy toru, która trwała nieprzerwanie cztery dni, zostało wykorzystanych 4000 m3 gliny i 2000 m3 piasku, przywiezionych przez ponad 400 ciężarówek.

W ciągu ponad 3-godzinnego show publiczność, która wypełniła wszystkie miejsca udostępnione przez organizatora na Stadionie Narodowym, obejrzała także kilkanaście pokazów specjalnych. Wśród nich znalazły się m.in. akrobacje FMX, skutery śnieżne, które wykonywały salta do tyłu po wyskoku z potężnych kickerów, wyścigi maluchów w specyfikacji dakarowej, występ tancerek z miotaczami ognia oraz wiele innych. Wielką atrakcją był także pierwszy w historii Stadionu Narodowego wyścig żużlowy z udziałem Jarosława Hampela. Przez prawie 4 godziny 15 tysięcy widzów obejrzało ponad 300 samochodów i motocykli podczas Pit Party na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego.

Klasyfikacja Bitwy Mistrzów

Samochody rajdowe
1. Carlos Sainz
2. Szymon Ruta
3. Marcus Grönholm
4. Tomasz Kuchar

Motocykle
1. Kuba Przygoński
2. Marc Coma
3. Ruben Faria
4. Jakub Piątek

Quady
1. Łukasz Łaskawiec
2. Kamil Wiśniewski
3. Armand Monleon
4. Jordi Viladoms

Ciężarówki
1. Jarosław Kazberuk / Mateusz Kazberuk
2. Rafael Tornabell / Albert Gryszczuk

Buggy
1. Leszek Kuzaj
2. Marcus Grönholm
3. Kuba Przygoński
4. Bryan Bouffier

Cross Country
1. Miroslav Zapletal / Maciej Marton
2. Marek Dąbrowski / Jacek Czachor
3. Martin Kaczmarski / Jacek Wyrzykowski
4. Adam Małysz / Rafał Marton
5. Yuri Sazonov / Arslan Sakhimov
6. Christian Lavieille


Podobne wiadomości:

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.