mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy znów w Dubaju

Polacy znów w Dubaju

Wielkimi krokami zbliża się 4. edycja 24-godzinnego wyścigu Toyo Tires 24 Hours of Dubai. Ten słynny klasyk gromadzący gwiazdy światowego „ścigania” tradycyjnie już będzie - obok Rajdu Dakar - największym styczniowym wydarzeniem w motorsporcie. Drugi raz z rzędu na starcie tej imprezy nie zabraknie polskiego zespołu.

Polacy znów w Dubaju

Po ubiegłorocznym sukcesie i zwycięstwie w klasyfikacji sponsorskiej załogi Pachura Motorsport w składzie: Robert Lukas, Mariusz Miękoś, Stefan Biliński Teodor Myszkowski oraz Patryk Pachura, w tym roku polski team, ale już pod inną nazwą, zamierza powalczyć o wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej.

Teraz team Lukas Motorsport postara się utrzymać tę dobrą passę i powalczyć o miejsce w pierwszej „dziesiątce” klasyfikacji generalnej wyścigu w Dubaju. Z pewnością atutem załogi Porsche jest wyrównany skład z uczestnikiem niemieckiego Porsche Carrera Cup – Robertem Lukasem na czele. To właśnie ten kierowca powinien postarać się w kwalifikacjach o jak najwyższe pole startowe przed całodobowym wyścigiem.

Nie będzie jednak łatwo. Do zawodów w Dubaju zgłosiło się oprócz polskiego teamu 80 załóg. Zespół Lukas Motorsport otrzymał numer startowy 33 i został przydzielony do najmocniejszej klasy A6. Start Porsche 997 GT3 wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza że organizatorzy tego maratonu, chcąc wyrównać szanse innych ekip, postanowili wprowadzić 150 kg dociążenia dla najmocniejszej wersji Porsche jakim jest RSR.

Polski zespół do Dubaju wylatuje 4 stycznia. Już niebawem, w drugiej części zapowiedzi występu teamu Lukas Motorsport na torze Autodrome Dubai, przedstawimy Państwu relację z ostatniego etapu przygotowań polskich zawodników do startu w 24-godzinnym maratonie. Zaprezentujemy także głównych faworytów do zwycięstwa w 4. edycji Toyo Tires 24 Hours of Dubai.


Podobne wiadomości:

Ford buduje konkurenta dla Priusa

Ford buduje konkurenta dla Priusa

Aktualności 2014-08-25

Ford od kilku lat przymierza się coraz śmielej w kierunku ekologicznych technologii. W ciągu kilku lat firma zamierza zbudować bezpośredniego konkurenta dla Priusa.

Specjalna edycja Smarta ForTwo

Specjalna edycja Smarta ForTwo

Premiery 2011-07-29

Komentuj:

~PeZet 2009-01-05

Mogli ruszyć do boju Hundaiem i30 :) :D :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.