mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak na testach w GP2

Polak na testach w GP2

Polski kierowca startujący w serii Porsche Supercup w zespole Verva Racing Team, Polak Kuba Giermaziak weźmie udział w testach serii GP2. To ogromna szansa dla polskiego kierowcy by zrobić kolejny krok w swojej karierze i rozpocząć starty w samochodzie z otwartym nadwoziem.

Polak na testach w GP2
Giermaziak weźmie udział w testach z zespołem iSport, które są zaplanowane na przyszły tydzień. Miejscem testów będzie tor Catalunya. iSport przetestuje czterech kierowców. Pierwszego dnia do bolidu wsiądą Marcus Ericsson oraz Tom Dillmann, drugiego zaś Nigel Melker i Kuba Giermaziak.

"To będzie test podobny do tego w Jerez, gdzie sprawdzimy kierowców pod względem jazdy w warunkach wyścigu i kwalifikacji. Chcemy ocenić regularność i szybkość. Przyjrzymy się ponownie Ericssonowi, który będzie eksperymentował z zawieszeniem na przyszły rok. Będzie z nami polski kierowca Giermaziak dla którego to pierwszy kontakt z GP2 po sukcesach w Porsche Supercup gidze jest obecnie drugi w klasyfikacji. Będą z nami Dillman i Melker, którzy zaimponowali nam w Jerez. Z nadchodzącym wyścigiem w Abu Dhabi większość zespołów postawi na perspektywicznych kierowców by dać im szanse przejazdu na dłuższym dystansie przed wyścigiem." Powiedział Gavin Jones, główny inżynier iSport.
Tematy w artykule: Kuba Giermaziak

Podobne wiadomości:

Polak wygrywa GP Monaco!

Polak wygrywa GP Monaco!

Aktualności 2014-05-25

Pechowy weekend Kościuszki i Giermaziaka

Pechowy weekend Kościuszki i Giermaziaka

Aktualności 2013-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Kierowcy jadący autostradą A1 przecierają oczy ze zdumienia. Oto bowiem pojawił się tam niedawno… fotoradar. Został on ustawiony na węźle Sośnica, gdzie trasa A1 łączy się z autostradą A4.