mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak najlepszym kierowcą w Europie

Polak najlepszym kierowcą w Europie

Marek Szerenos zajął pierwsze miejsce w europejskim konkursie Young European Truck Driver 2007. Nasz reprezentant pokonał 26 zawodowych kierowców z całej Europy i otrzymał prestiżowy tytuł Young European Truck Driver 2007 oraz nagrodę - nowy ciągnik siodłowy Scania R.

Polak najlepszym kierowcą w Europie

Konkurs Young European Truck Driver (YETD) jest częścią globalnego projektu Scania, inicjatywy podjętej w 2003 roku, której celem  jest budowa prestiżu zawodu oraz  propagowanie  odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy wśród młodych zawodowych kierowców. Zwycięzca zakończonej właśnie edycji największego w Europie konkursu, Marek Szerenos, będzie ambasadorem młodych kierowców i wzorem dla innych. Drugie miejsce w konkursie zajął Tom Sharkey z Irlandii, a trzecie Milan Jakubek ze Słowacji.

“To, co mnie spotkało jest  naprawdę wspaniałe. Podobną radość i dumę czułem tylko podczas narodzin moich dzieci,” powiedział Marek Szerenos po ceremonii nadania mu tytułu najlepszego kierowcy przez prezesa koncernu Scania, Leifa Oestlinga.

“Wiem, jak ważne w mojej pracy jest bezpieczeństwo na drodze. To dla mnie ogromny zaszczyt, że będę mógł być wzorem dla innych młodych kierowców ciężarówek” - dodał Marek Szerenos.

Aby wygrać w europejskim finale, należało wykazać się trudną umiejętnością bezpiecznej i oszczędnej jazdy na wyznaczonej trasie, zdolnościami precyzyjnego i bezpiecznego manewrowania na placu, a także wiedzą na temat  prawidłowego zabezpieczenie ładunku. Jednym z ważnych elementów konkursu była również dokładna kontrola pojazdu przed wyjazdem w trasę.

Organizowany przez Scania konkurs Young European Truck Driver odbywa się co dwa lata. Po raz pierwszy rozegrany został w 2003 roku. Uczestniczyć w nim mogą zawodowi kierowcy ciężarówek wszystkich marek, w wieku do 35 lat. Konkurs wspiera Komisja Europejska i Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU). Głównymi sponsorami są Michelin i Shell. Scania organizuje podobne konkursy również w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Australii.

Komentuj:

~wojtek 2008-01-26

Oj przydałoby się więcej takich mistrzów kierownicy na naszych polskich drogach. Gratuluję

~Mario 2007-10-27

Zwycięzcy gratulujemy

~zmac 2007-09-25

Szkoda, że to jeden z niewielu bezpiecznie jeżdżących kierowców TIRów w naszym kraju.

~zygmunt 2007-09-25

brawo brawo i jeszcze raz duze bravo, Polak jednak potrafi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.