mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak najlepszym kierowcą w Europie

Polak najlepszym kierowcą w Europie

Marek Szerenos zajął pierwsze miejsce w europejskim konkursie Young European Truck Driver 2007. Nasz reprezentant pokonał 26 zawodowych kierowców z całej Europy i otrzymał prestiżowy tytuł Young European Truck Driver 2007 oraz nagrodę - nowy ciągnik siodłowy Scania R.

Polak najlepszym kierowcą w Europie

Konkurs Young European Truck Driver (YETD) jest częścią globalnego projektu Scania, inicjatywy podjętej w 2003 roku, której celem  jest budowa prestiżu zawodu oraz  propagowanie  odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy wśród młodych zawodowych kierowców. Zwycięzca zakończonej właśnie edycji największego w Europie konkursu, Marek Szerenos, będzie ambasadorem młodych kierowców i wzorem dla innych. Drugie miejsce w konkursie zajął Tom Sharkey z Irlandii, a trzecie Milan Jakubek ze Słowacji.

“To, co mnie spotkało jest  naprawdę wspaniałe. Podobną radość i dumę czułem tylko podczas narodzin moich dzieci,” powiedział Marek Szerenos po ceremonii nadania mu tytułu najlepszego kierowcy przez prezesa koncernu Scania, Leifa Oestlinga.

“Wiem, jak ważne w mojej pracy jest bezpieczeństwo na drodze. To dla mnie ogromny zaszczyt, że będę mógł być wzorem dla innych młodych kierowców ciężarówek” - dodał Marek Szerenos.

Aby wygrać w europejskim finale, należało wykazać się trudną umiejętnością bezpiecznej i oszczędnej jazdy na wyznaczonej trasie, zdolnościami precyzyjnego i bezpiecznego manewrowania na placu, a także wiedzą na temat  prawidłowego zabezpieczenie ładunku. Jednym z ważnych elementów konkursu była również dokładna kontrola pojazdu przed wyjazdem w trasę.

Organizowany przez Scania konkurs Young European Truck Driver odbywa się co dwa lata. Po raz pierwszy rozegrany został w 2003 roku. Uczestniczyć w nim mogą zawodowi kierowcy ciężarówek wszystkich marek, w wieku do 35 lat. Konkurs wspiera Komisja Europejska i Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU). Głównymi sponsorami są Michelin i Shell. Scania organizuje podobne konkursy również w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Australii.

Komentuj:

~wojtek 2008-01-26

Oj przydałoby się więcej takich mistrzów kierownicy na naszych polskich drogach. Gratuluję

~Mario 2007-10-27

Zwycięzcy gratulujemy

~zmac 2007-09-25

Szkoda, że to jeden z niewielu bezpiecznie jeżdżących kierowców TIRów w naszym kraju.

~zygmunt 2007-09-25

brawo brawo i jeszcze raz duze bravo, Polak jednak potrafi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.