Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak szefem działu aerodynamiki w McLarenie!

Polak szefem działu aerodynamiki w McLarenie!

Na pierwszy rzut oka ktoś może pomyśleć, że robimy sobie żarty i pomyliliśmy dzisiejszy dzień z pierwszym kwietnia. To jednak prawda! Marcin Budkowski został szefem działu aerodynamiki w zespole McLarena.

Polak szefem działu aerodynamiki w McLarenie!
Budkowski pełni w McLarenie tę samą rolę, którą w Red Bullu pełni Adrian Newey, w przeszłości również związany z zespołem z Woking. Porównywanie Budkowskiego z Newey'em może wydawać się nieco naciągane, ale mimo, że Polak nie ma takich znaczących osiągnięć jak brytyjski inżynier to nikt w świecie F1 nie podważyłby umiejętności Marcina Budkowskiego.

Polak swoją przygodę z F1 rozpoczął od zespołu Prost GP, jednak z końcem 2001 roku ekipa dowodzona przez Alina Prosta zbankrutowała. Wydawać by się mogło, że dla Budkowskiego oznaczało to koniec pracy w F1, nic bardziej mylnego. Jego umiejętności docenił najbardziej utytułowany zespół i tak Marcin trafił do Ferrari. W 2007 roku przeniósł się do brytyjskiego zespołu McLarena, a o jego przejściu informowało wiele mediów związanych z F1.

Swoją wiedzę Marcin Budkowski zdobywał na studiach, które ukończył na politechnice we Francji. W McLarenie był liderem projektów aero. jak i zastępcą szefa działu aerodynamiki. Gdy pojawiła się krytyka bolidu MP4-26, którą oprócz mediów wygłaszał również szef techniczny McLarena, Paddy Lowe wiele mówiło się o tym, że Marcin Budkowski powróci do Ferrari by tam pracować u boku Pata Fry'a. Scenariusz okazał się jednak inny i po powrocie z urlopu Polak otrzymał nominację na szefa działu aerodynamiki. To wielkie wyróżnienie, ale i wielka odpowiedzialność. Polak będzie jednym z głównych inżynierów odpowiedzialnych za konstrukcję przyszłorocznego bolidu i to na niego spadnie fala krytyki, jeśli samochód nie będzie konkurencyjny.

Podobne wiadomości:

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

McLaren 570S GT4 i Sprint - wyścigowe typy

McLaren 570S GT4 i Sprint - wyścigowe typy

Samochody luksusowe 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj