mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak szefem działu aerodynamiki w McLarenie!

Polak szefem działu aerodynamiki w McLarenie!

Na pierwszy rzut oka ktoś może pomyśleć, że robimy sobie żarty i pomyliliśmy dzisiejszy dzień z pierwszym kwietnia. To jednak prawda! Marcin Budkowski został szefem działu aerodynamiki w zespole McLarena.

Polak szefem działu aerodynamiki w McLarenie!
Budkowski pełni w McLarenie tę samą rolę, którą w Red Bullu pełni Adrian Newey, w przeszłości również związany z zespołem z Woking. Porównywanie Budkowskiego z Newey'em może wydawać się nieco naciągane, ale mimo, że Polak nie ma takich znaczących osiągnięć jak brytyjski inżynier to nikt w świecie F1 nie podważyłby umiejętności Marcina Budkowskiego.

Polak swoją przygodę z F1 rozpoczął od zespołu Prost GP, jednak z końcem 2001 roku ekipa dowodzona przez Alina Prosta zbankrutowała. Wydawać by się mogło, że dla Budkowskiego oznaczało to koniec pracy w F1, nic bardziej mylnego. Jego umiejętności docenił najbardziej utytułowany zespół i tak Marcin trafił do Ferrari. W 2007 roku przeniósł się do brytyjskiego zespołu McLarena, a o jego przejściu informowało wiele mediów związanych z F1.

Swoją wiedzę Marcin Budkowski zdobywał na studiach, które ukończył na politechnice we Francji. W McLarenie był liderem projektów aero. jak i zastępcą szefa działu aerodynamiki. Gdy pojawiła się krytyka bolidu MP4-26, którą oprócz mediów wygłaszał również szef techniczny McLarena, Paddy Lowe wiele mówiło się o tym, że Marcin Budkowski powróci do Ferrari by tam pracować u boku Pata Fry'a. Scenariusz okazał się jednak inny i po powrocie z urlopu Polak otrzymał nominację na szefa działu aerodynamiki. To wielkie wyróżnienie, ale i wielka odpowiedzialność. Polak będzie jednym z głównych inżynierów odpowiedzialnych za konstrukcję przyszłorocznego bolidu i to na niego spadnie fala krytyki, jeśli samochód nie będzie konkurencyjny.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.