mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak w Formule 1

Polak w Formule 1

Już w ten weekend jedyny reprezentant Polski będzie walczył w Finale konkursu West Race Day o główną nagrodę - przejazd za kierownicą bolidu Formuly 1 zespołu West McLaren Mercedes i tytuł pierwszego Polaka za kierownicą samochodu F1.

Polak w Formule 1

Aby spełnić swoje marzenie Dawid będzie musiał pokonać sześciu konkurentów. Rywalizacja będzie prowadzona w samochodach AMG, samochodach jednomiejscowych niższych formuł, a także samochodach typu PRC (sports prototype cars). "Przed wyjazdem na Finał trenowałem jazdę na torze. Starałem się jak najlepiej przygotować do konkursowej walki" – mówi Dawid. Treningi i poszczególne konkurencje będą prowadzone pod okiem takich kierowców jak Alex Wurz i Pedro de la Rosa. Swoje instrukcje przekażą uczestnikom również Kimi Raikkonen i David Coulthard. W sobotnie popołudnie zwycięzca konkursu odbędzie finałową rundę po torze samochodem West McLaren Mercedes MP4-16 i odbierze puchar z rąk Davida Coultharda. Może będzie to reprezentant Polski...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.