mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak w Formule 1

Polak w Formule 1

Już w ten weekend jedyny reprezentant Polski będzie walczył w Finale konkursu West Race Day o główną nagrodę - przejazd za kierownicą bolidu Formuly 1 zespołu West McLaren Mercedes i tytuł pierwszego Polaka za kierownicą samochodu F1.

Polak w Formule 1

Aby spełnić swoje marzenie Dawid będzie musiał pokonać sześciu konkurentów. Rywalizacja będzie prowadzona w samochodach AMG, samochodach jednomiejscowych niższych formuł, a także samochodach typu PRC (sports prototype cars). "Przed wyjazdem na Finał trenowałem jazdę na torze. Starałem się jak najlepiej przygotować do konkursowej walki" – mówi Dawid. Treningi i poszczególne konkurencje będą prowadzone pod okiem takich kierowców jak Alex Wurz i Pedro de la Rosa. Swoje instrukcje przekażą uczestnikom również Kimi Raikkonen i David Coulthard. W sobotnie popołudnie zwycięzca konkursu odbędzie finałową rundę po torze samochodem West McLaren Mercedes MP4-16 i odbierze puchar z rąk Davida Coultharda. Może będzie to reprezentant Polski...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!