mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak w WRC!

Polak w WRC!

Na ten dzień czekali wszyscy fani rajdów w Polsce oraz kierowcy rajdowi, którzy zawsze marzyli o tym by trafić do najmocniejszej serii rajdowej na świecie. I jedni, i drudzy będą zapewne mu kibicować w najbliższym sezonie. Michał Kościuszko w tym sezonie wystartuje w WRC!

Polak w WRC!
Michał Kościuszko wraz z pilotem Maćkiem Szczepanikiem wezmą w tym roku udział we wszystkich 13 eliminacjach WRC. Pierwsza okazja by sprawdzić się na tle elity już 15 stycznia podczas rajdu Monte Carlo, który potrwa przez 5 dni. Kierowcy będą rywalizować na trasie 18 odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi 465 km.

„Strat w Rajdzie Monte Carlo i to w najwyższej kategorii WRC jest dla mnie spełnieniem marzeń i realizacją kolejnego kroku w mojej karierze. Królewska klasa WRC to tak jak F1 w wyścigach. Dzięki wsparciu Grupy LOTOS te marzenia się urzeczywistniły. Pojedziemy samochodem MINI WRC. Będzie to mój debiut w Mistrzostwach Świata samochodem najwyższej kategorii. 5 dni zmagań ze światową czołówką kierowców rajdowych w ekstremalnych warunkach, od deszczu po śnieg i oblodzone trasy to prawdziwe wyzwanie. Poprzeczka jest bardzo wysoko. Teraz najważniejsze to „wstrzelić się w opony” i utrzymać pełną koncentrację", powiedział Michał Kościuszko.

Michał Kościuszko po kilku latach zapoznawania się  międzynarodowym ściganiem w rajdach w klasach JWRC i PWRC teraz może sprawdzić się w królewskiej serii WRC. Polak za kierownicą Mini Countrymana WRC będzie musiał zmierzyć się nie tylko z utytułowanym Citroenem, ale i debiutującym w rajdach zespołem Volkswagena. Pozostaje nam życzyć sukcesów i jak najmniej awarii na trasach rajdowych. 

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Najlepszy samochód dla aktywnego singla - nasze propozycje

Najlepszy samochód dla aktywnego singla -...

Aktualności 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.