mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak wśród władz FIGIEFA

Polak wśród władz FIGIEFA

Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Alfred Franke, wszedł do Zarządu Międzynarodowej Federacji Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych (FIGIEFA). Kandydatura zaproponowana przez prezesa FIGIEFA, Michela Vilatte’a, została jednogłośnie przyjęta podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków FIGIEFA.

- Działalność SDCM na szczeblu europejskim jest niezwykle istotna dla polskich przedsiębiorców, gdyż blisko trzy czwarte przepisów mających bezpośredni wpływ na branżę motoryzacyjną powstaje właśnie w Brukseli, a są to przepisy nadrzędne wobec prawa polskiego - skomentował swoją nominację Alfred Franke. - Dlatego też możliwość wpływu na ich tworzenie będzie pomocna dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w Polsce. Wzmacnia ona też SDCM w kontaktach z krajowymi instytucjami, a oczywiście dodatkowo daje osobistą satysfakcję.

Bliższa współpraca z FIGIEFA pozwoli nawiązać wiele cennych kontaktów, które utrwalą pozycję SDCM jako reprezentanta całego niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce.

- Rozporządzenia takie jak GVO czy Euro 5 są najlepszym dowodem, że aby móc dbać o dobro polskich firm motoryzacyjnych, trzeba wyjść w swoich działaniach poza granice kraju. Tego trudnego zadania od kilku lat skutecznie podejmuje się SDCM. Proces legislacyjny zazwyczaj jest bardzo długi i wymaga wielu merytorycznych dyskusji – dodaje Alfred Franke.

Pojedyncze firmy nie mają możliwości realnego wpływu na tego typu kwestie. Stąd też tak istotna jest wspólna reprezentacja, jaką tworzy SDCM. W skali europejskiej jednak i taka organizacja jest niewystarczająca. Mając świadomość znaczenia współdziałania z innymi firmami i instytucjami, Stowarzyszenie od początku powstania ściśle współpracowało z międzynarodową federacją FIGIEFA, która jest jedyną reprezentacją niezależnego rynku motoryzacyjnego na szczeblu europejskim.  Skupia ona organizacje dystrybutorów działających na rynku części, serwisowania i napraw pojazdów z 23 krajów, chroniąc wolną konkurencję na poziomach europejskim i globalnym.

Zarząd FIGIEFA tworzony jest przez przedstawicieli Francji, Niemiec, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a teraz i Polski.

Działalność na rzecz niezależnego rynku motoryzacyjnego ma także charakter prokonsumencki, gdyż gwarancja wolnej konkurencji na rynku serwisowania i napraw aut wpływa korzystnie na poziom cen zarówno w warsztatach niezależnych, jak i autoryzowanych stacjach obsługi. A od tego, czy kierowcy mogą sobie pozwolić na utrzymanie swoich samochodów w należytym stanie technicznym wprost zależy bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego ten sektor musi charakteryzować szczególnie silna konkurencja.

Podobne wiadomości:

Promocja na serwis klimatyzacji w Suzuki

Promocja na serwis klimatyzacji w Suzuki

Aktualności 2016-05-19

Klimatyzacja - jej przegląd to podstawa

Klimatyzacja - jej przegląd to podstawa

Serwis auta 2016-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.