mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak wśród władz FIGIEFA

Polak wśród władz FIGIEFA

Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Alfred Franke, wszedł do Zarządu Międzynarodowej Federacji Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych (FIGIEFA). Kandydatura zaproponowana przez prezesa FIGIEFA, Michela Vilatte’a, została jednogłośnie przyjęta podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków FIGIEFA.

- Działalność SDCM na szczeblu europejskim jest niezwykle istotna dla polskich przedsiębiorców, gdyż blisko trzy czwarte przepisów mających bezpośredni wpływ na branżę motoryzacyjną powstaje właśnie w Brukseli, a są to przepisy nadrzędne wobec prawa polskiego - skomentował swoją nominację Alfred Franke. - Dlatego też możliwość wpływu na ich tworzenie będzie pomocna dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w Polsce. Wzmacnia ona też SDCM w kontaktach z krajowymi instytucjami, a oczywiście dodatkowo daje osobistą satysfakcję.

Bliższa współpraca z FIGIEFA pozwoli nawiązać wiele cennych kontaktów, które utrwalą pozycję SDCM jako reprezentanta całego niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce.

- Rozporządzenia takie jak GVO czy Euro 5 są najlepszym dowodem, że aby móc dbać o dobro polskich firm motoryzacyjnych, trzeba wyjść w swoich działaniach poza granice kraju. Tego trudnego zadania od kilku lat skutecznie podejmuje się SDCM. Proces legislacyjny zazwyczaj jest bardzo długi i wymaga wielu merytorycznych dyskusji – dodaje Alfred Franke.

Pojedyncze firmy nie mają możliwości realnego wpływu na tego typu kwestie. Stąd też tak istotna jest wspólna reprezentacja, jaką tworzy SDCM. W skali europejskiej jednak i taka organizacja jest niewystarczająca. Mając świadomość znaczenia współdziałania z innymi firmami i instytucjami, Stowarzyszenie od początku powstania ściśle współpracowało z międzynarodową federacją FIGIEFA, która jest jedyną reprezentacją niezależnego rynku motoryzacyjnego na szczeblu europejskim.  Skupia ona organizacje dystrybutorów działających na rynku części, serwisowania i napraw pojazdów z 23 krajów, chroniąc wolną konkurencję na poziomach europejskim i globalnym.

Zarząd FIGIEFA tworzony jest przez przedstawicieli Francji, Niemiec, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a teraz i Polski.

Działalność na rzecz niezależnego rynku motoryzacyjnego ma także charakter prokonsumencki, gdyż gwarancja wolnej konkurencji na rynku serwisowania i napraw aut wpływa korzystnie na poziom cen zarówno w warsztatach niezależnych, jak i autoryzowanych stacjach obsługi. A od tego, czy kierowcy mogą sobie pozwolić na utrzymanie swoich samochodów w należytym stanie technicznym wprost zależy bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego ten sektor musi charakteryzować szczególnie silna konkurencja.

Podobne wiadomości:

Promocja na serwis klimatyzacji w Suzuki

Promocja na serwis klimatyzacji w Suzuki

Aktualności 2016-05-19

Klimatyzacja - jej przegląd to podstawa

Klimatyzacja - jej przegląd to podstawa

Serwis auta 2016-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.