mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak zaproszony na testy Ferrari Driver Academy

Polak zaproszony na testy Ferrari Driver Academy

Ferrari Driver Academy to kuźnia kierowców, którzy są sprawdzani i przygotowywani pod kątem późniejszego wejścia do zespołu Scuderia Ferrari F1 Team. Prestiżowa akademia zaprosiła polaka, Bartłomieja Mireckiego na testy.

Polak zaproszony na testy Ferrari Driver Academy
Dwukrotny Mistrz Polski Kia Picanto, Bartłomiej Mirecki jest pierwszym w historii kandydatem z Europy Środkowo-Wschodniej, który dostąpi zaszczyty sprawdzenia się pod okiem specjalistów z Ferrari.

W tym roku 17-latek z Częstochowy wziął już udział w testach FIA Young Driver Excellence Academy. Podobno teraz to Włosi zachwycili się sukcesami młodego Polaka i chcą go sprawdzić u siebie.

Prestiż testów w Akademii Ferrari jest o tyle większy, że na nie zaproszonych zostało jedynie czterech kierowców. Obok Mireckiego udział wezmą Brazylijczyk, Brytyjczyk oraz Hiszpan. Cała czwórka będzie miała okazję sprawdzenia się w Maranello w dniach 30 października - 1 listopada. Wszyscy przejdą szereg badań i ćwiczeń percepcyjno-motorycznych. Polak będzie miał okazję usiąść w symulatorze F1, w którym na co dzień ćwiczą Felipe Massa i Fernando Alonso. Na torze Fiorano Mirecki będzie mógł sprawdzić się w bolidzie Formuły Abarth. Przez całe testy 17-latkiem  będzie indywidualnie opiekował się Villanueva Penas Jose.

„Bardzo cieszę się z zaproszenia do Ferrari Driver Academy. Uczestnictwo w programie realizowanym przez tak prestiżową markę to dla mnie wielki zaszczyt. Udało mi się znaleźć wśród czterech wyróżnionych zawodników z całego świata, więc radość jest tym większa. Na myśl o pobycie w Maranello zaczynają kipieć emocje, ale najważniejsze jest zachować spokój, odpowiednio się skoncentrować i pokazać z jak najlepszej strony. Przede mną zupełnie nieznane doświadczenia: testy w profesjonalnym symulatorze F1 i jazda bolidami. Codziennie będę starał się dzielić z wami wrażeniami. Zaglądajcie na nasz teamowy fanpage: facebook.com/bmracingteam i trzymajcie za mnie kciuki!”
powiedział Bartłomiej Mirecki.

Warto dodać, że absolwentem Ferrari Driver Academy zainicjowanej w 2009 roku przez Felip Massę jest m.in. Sergio Perez, który obecnie reprezentuje barwy zespołu Vodafone McLaren Mercedes.

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.