mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja apeluje: "Nie mrugajcie!"

Policja apeluje: "Nie mrugajcie!"

Na naszych drogach od wielu lat panuje tradycja, żeby długimi światłami ostrzegać się przed stojącym nieopodal patrolem policji. Funkcjonariusze postanowili z tym walczyć.

Policja apeluje:

"Nie ostrzegaj, bo nie wiesz, kogo ostrzegasz" - takim hasłem Komenda Powiatowa Policji w Żywcu zamierza uświadomić kierowców o negatywnych konsekwencjach ostrzegania światłami drogowymi przed policyjnymi kontrolami.

"Zanim kogoś ostrzeżesz pomyśl kogo ostrzegasz. Czy wiesz kto siedzi za kierownicą mijanego samochodu? W ten sposób możemy dać sygnał nietrzeźwemu kierowcy, włamywaczowi, czy nawet zabójcy. Jakie mogą być tego konsekwencje pokazuje film promujący kampanię." - ostrzegają policjanci z Żywca.

 

Tematy w artykule: policja mandaty kontrola

Podobne wiadomości:

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Kto może zatrzymać nas do kontroli

auto motor i sport 0000-00-00

Kto oprócz policji może zatrzymać auto do kontroli?

Komentuj:

Wieszal 2014-10-16

W Czechach kultura jazdy jest od dawna i zwykłymi znakami u nas jej nie zmienisz, najpier powinni zrobić porządek z drogami i znakami potem pomału zmieniać mentalnośc kierowców. Widzę wszyscy jadą na policję i ich spoty ale z drugiej strony patrząc pijanych kierowców trzeba tępić bo to jest zaraza przez którą każdy z nas może kiedyś trafic do piachu, czego niekomu nie życzę.

Wieszal 2014-10-14

Dokładnie skoro policjanci naginają przepisy i czują się bez karni a nas gnębią to coś jest nie tak. Pożytku z mandatów także nie widać bo rząd marnotrawi pieniądze. Jeśli spotam pijanego kierowce na drogdze lub wariata drogowego to sam zadzwonie pod 112 ale mrugać będę i mam nadzieję że i mi mrugną. Niech najpierw porządek w znakach drogowych zrobią. Wtedy bedzie bezpiecznierj ale na to kase trzeba wydać a tu chodzi aby ją zgarnąć od kierowców.

~kierowca 2014-10-10

Szanowny bałwanie, czyli bezmózgowcu. Tak, bezmózgowcu, bo tylko taki nie wie, że słowo "bezmózgowie" pisze się razem, a nie oddzielnie. Konfabuluj dalej i zmyślaj historię, jak to przez ponad 30 lat niby nie zapłaciłeś żadnego mandatu, a i tak nikt normalny Ci nie uwierzy. Chyba, że naprawdę jesteś tylko niedzielnym kierowcą. Rzeczywiście, to, że dzięki mruganiu uniknąłem mandatów, to nie powód do dumy, tylko po prostu dowód normalności. A z Tobą rzeczywiście nie ma co dyskutować, najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Tu pierwsza lekcja: oprócz "bezmózgowia", a nie "bez mózgowia", "chamstwu" piszemy przez "ch", a nie samo "h". Jak wyjdziesz z wtórnego analfabetyzmu, to będziemy dalej dyskutować. Życzę dalszej nauki i jeszcze większej fantazji o swojej "znakomitej i przepisowej" wyimaginowanej jeździe.

pswbzyk 2014-10-09

Szanowny bałwanie to co piszesz że takiego nie ma, NO szkoda że nie dajesz wiary swojemu bez mózgowiu, jak ktoś był harem to harem zostanie zachód go kultury nie nauczy. To że piszesz że uniknąłeś mandatów dzięki mrugania to nie powód do dumy. To świadczy o hamstwie i brawurze na drodze. Kierowcą niedzielnym nie jestem jak Ci sie wydaje. Szkoda z harem rozmawiać. Życzę dalszego łamania przepisów za kierownicą. Pozdrawiam

~kierowca 2014-10-05

Szanowny bałwanie "przestrzegający w 100% wszystkich przepisów" (w cudzysłowie, bo takiego nie ma na świecie), obawiam się, że na zachodzie jeździłem więcej od Ciebie. Zresztą przez 15 lat za komuny tam mieszkałem. Co do mandatów, to rzeczywiście parę w Polsce zapłaciłem (za przekroczenie prędkości) i co z tego? Jak już pisałem; mrugałem, mrugam i będę mrugać i dzięki innym mrugającym znakomitej większości mandatów uniknąłem w miejscach, gdzie policja robi pułapki. Nota bene jeżdżę podobnie na zachodzie, tam nie zapłaciłem żadnego, ale tam policja nigdzie nie ustawia tylu pułapek, co u nas. Więcej niż w Polsce widziałem tylko na Białorusi, Ukrainie, czy w Rosji. Jeżeli wierzysz, że nasza policja robi to po to, żeby niby "dbać o nasze bezpieczeństwo", a nie dla wyciagnięcia pieniędzy, to musisz być bardzo naiwny. Na koniec: nie uwierzę też, że ktoś z 30-to letnim stażem w Polsce nie zapłacił żadnego mandatu, chyba, ze niedzielny kierowca jeżdżący na wsi tylko do kościoła sześćdziesiątką, cały spocony z wrażenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando