mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja apeluje przed weekendem

Policja apeluje przed weekendem

Przed nami kolejny w tym roku świąteczny weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasy. Na drogach pojawi się więcej funkcjonariuszy, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednakże bezpieczeństwo na drogach w tym czasie w głównej mierze zależy od samych kierowców.

Policja apeluje przed weekendem
W czasie sierpniowego świątecznego weekendu należy spodziewać się wzmożonej kontroli na polskich drogach. Możemy także oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, które – dokładnie mierząc prędkość i zapisując obraz – są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Wzmożone kontrole policyjne mają nam tylko przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. Do zachowań, które są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych i których należałoby się najbardziej wystrzegać, zaliczyć należy rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

Do wyobraźni najbardziej przemawiają liczby, dlatego warto uświadomić sobie, że co roku w wakacje w wypadkach samochodowych ginie około tysiąca osób. W zeszłym roku tylko w sierpniowy weekend w 561 wypadkach zginęło 56 osób, a 829 zostało rannych. Zatrzymano także blisko 2 tys. osób prowadzących samochody po spożyciu alkoholu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku na drogach, a przede wszystkim o niewsiadanie za kółko nawet po niewielkiej ilości alkoholu.

Podobne wiadomości:

Tragiczny bilans wakacyjnych weekendów!

auto motor i sport 0000-00-00

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.