Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja będzie jeździć Mitsubishi L200

Policja będzie jeździć Mitsubishi L200

Model Mitsubishi L200 wygrał w przetargu na zakup 66 terenowych samochodów osobowych przeznaczonych dla polskiej policji. Pierwsze srebrne pojazdy – wszystkie oznakowane zgodnie z najnowszymi przepisami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej - zostały już przekazane.

Policja będzie jeździć Mitsubishi L200
Auta wyposażono we wzmocnienia z przodu, w osłony reflektorów i szyb, stalowe osłony silników i skrzyń biegów, wyciągarki, zestawy umożliwiające montaż radiostacji i sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu. W razie potrzeby możne je doposażyć w automatyczne wyrzutnie granatów łzawiących lub reflektory oświetlające.

Nowe radiowozy będą służyć terenowym jednostkom policji na terenie całego kraju podczas akcji prewencyjnych, zamieszek i rozruchów oraz standardowych patroli. Dalekosiężny reflektor oświetleniowy posłuży do oświetlania miejsca akcji i będzie przydatny nie tylko w trudnym terenie.

Wybór Mitsubishi L200 z przedłużoną kabiną nie był wyłącznie kwestią możliwości dostosowania aut do potrzeb policji i atrakcyjnej ceny. Z punktu widzenia policji istotne jest także bezpieczeństwo - Mitsubishi L200 otrzymało aż cztery gwiazdki w testach zderzeniowych, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie pojazdów. L200 jako jedyny model wśród konkurencji oferuje także uchylną tylną szybę, co ze względu na komunikację między załogą było jednym z warunków przetargu. Istotnym czynnikiem była niska awaryjność samochodów Mitsubishi znajdująca potwierdzenie w publikowanych regularnie rankingach niezawodności aut.

- Jesteśmy dumni ze współpracy z tak ważną instytucją, jaką jest policja i przekonani, że nasze samochody znakomicie sprawdzą się w akcji - podobnie, jak to się dzieje w wielu innych państwach, gdzie L200 służą policji i innym służbom szybkiego reagowania - powiedział Arkadiusz Tomala, szef polskiego oddziału Mitsubishi.

Dostawy Mitsubishi L200 zapewniają autoryzowane placówki Mitsubishi Japan Motors w Warszawie i Bielsku-Białej. Pierwsze auta zostały przekazane na początku listopada, a do 17 listopada pracę w policji podejmie 66 aut marki Mitsubishi L200 objętych wraz z zabudowami i wszystkimi dodatkowymi elementami wyposażenia oraz specjalistyczną adaptacją 2-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

aaa 2009-11-13

hardy - zobacz ile kosztuje pajero (to duże, nie mały suvik) a ile L200.....

aaa 2009-11-13

Ten patent z tylną szybą to wiadomo że było ustawianie przetargu tak jak kiedyś Kulczykowo ustawiało rodzajem zawiasu w transporterach. Odnośnie samego auta, to jest bardzo dobry samochód. Pickup bo pewnie wersja z zabudową jest droższa. Porównywanie go do suvów (jak forester czy inne) to pomyłka. Oni tym autem nie będą jeździli po mieście tylko w terenie. A tam się liczy rama (lub choćby półrama), blokada mostów i reduktor. To L200 spełnia. Martwi mnie tylko, że dostali auta na uniwersalnych oponach. Każdy kto bawił się w 4x4 wie, że tych zakres używania kończy się na przejechaniu krawężnika....

~hardy 2009-11-13

nei kumam bazy, po co im pikapy, będą wozić jakieś materiały, czy inny towar? Pickupy wszedzie są uważane za auta dostawcze, a jak nasza policja chciala jakieś autko terenowe to wybór jest orzeogromny, nawet z tej samej marki mogli wybrać Outlandera bądź Pajero

~Ale ten kogut na dachu to jakaś wiocha! 2009-11-13

jak w MO...

~krejzi 2009-11-13

o to właśnie chodzi gerwazy, złapią, powiąża, i położą pokotem na pace, a potem otworzą tylną szybę i będą przesłuchiwać zatzymanych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj