mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja będzie jeździć Mitsubishi L200

Policja będzie jeździć Mitsubishi L200

Model Mitsubishi L200 wygrał w przetargu na zakup 66 terenowych samochodów osobowych przeznaczonych dla polskiej policji. Pierwsze srebrne pojazdy – wszystkie oznakowane zgodnie z najnowszymi przepisami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej - zostały już przekazane.

Policja będzie jeździć Mitsubishi L200
Auta wyposażono we wzmocnienia z przodu, w osłony reflektorów i szyb, stalowe osłony silników i skrzyń biegów, wyciągarki, zestawy umożliwiające montaż radiostacji i sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu. W razie potrzeby możne je doposażyć w automatyczne wyrzutnie granatów łzawiących lub reflektory oświetlające.

Nowe radiowozy będą służyć terenowym jednostkom policji na terenie całego kraju podczas akcji prewencyjnych, zamieszek i rozruchów oraz standardowych patroli. Dalekosiężny reflektor oświetleniowy posłuży do oświetlania miejsca akcji i będzie przydatny nie tylko w trudnym terenie.

Wybór Mitsubishi L200 z przedłużoną kabiną nie był wyłącznie kwestią możliwości dostosowania aut do potrzeb policji i atrakcyjnej ceny. Z punktu widzenia policji istotne jest także bezpieczeństwo - Mitsubishi L200 otrzymało aż cztery gwiazdki w testach zderzeniowych, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie pojazdów. L200 jako jedyny model wśród konkurencji oferuje także uchylną tylną szybę, co ze względu na komunikację między załogą było jednym z warunków przetargu. Istotnym czynnikiem była niska awaryjność samochodów Mitsubishi znajdująca potwierdzenie w publikowanych regularnie rankingach niezawodności aut.

- Jesteśmy dumni ze współpracy z tak ważną instytucją, jaką jest policja i przekonani, że nasze samochody znakomicie sprawdzą się w akcji - podobnie, jak to się dzieje w wielu innych państwach, gdzie L200 służą policji i innym służbom szybkiego reagowania - powiedział Arkadiusz Tomala, szef polskiego oddziału Mitsubishi.

Dostawy Mitsubishi L200 zapewniają autoryzowane placówki Mitsubishi Japan Motors w Warszawie i Bielsku-Białej. Pierwsze auta zostały przekazane na początku listopada, a do 17 listopada pracę w policji podejmie 66 aut marki Mitsubishi L200 objętych wraz z zabudowami i wszystkimi dodatkowymi elementami wyposażenia oraz specjalistyczną adaptacją 2-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

aaa 2009-11-13

hardy - zobacz ile kosztuje pajero (to duże, nie mały suvik) a ile L200.....

aaa 2009-11-13

Ten patent z tylną szybą to wiadomo że było ustawianie przetargu tak jak kiedyś Kulczykowo ustawiało rodzajem zawiasu w transporterach. Odnośnie samego auta, to jest bardzo dobry samochód. Pickup bo pewnie wersja z zabudową jest droższa. Porównywanie go do suvów (jak forester czy inne) to pomyłka. Oni tym autem nie będą jeździli po mieście tylko w terenie. A tam się liczy rama (lub choćby półrama), blokada mostów i reduktor. To L200 spełnia. Martwi mnie tylko, że dostali auta na uniwersalnych oponach. Każdy kto bawił się w 4x4 wie, że tych zakres używania kończy się na przejechaniu krawężnika....

~hardy 2009-11-13

nei kumam bazy, po co im pikapy, będą wozić jakieś materiały, czy inny towar? Pickupy wszedzie są uważane za auta dostawcze, a jak nasza policja chciala jakieś autko terenowe to wybór jest orzeogromny, nawet z tej samej marki mogli wybrać Outlandera bądź Pajero

~Ale ten kogut na dachu to jakaś wiocha! 2009-11-13

jak w MO...

~krejzi 2009-11-13

o to właśnie chodzi gerwazy, złapią, powiąża, i położą pokotem na pace, a potem otworzą tylną szybę i będą przesłuchiwać zatzymanych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.