mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja kontra tuningowcy

Policja kontra tuningowcy

Jak pisze dziennik "Metro", policjanci idą na wojnę z właścicielami podrasowanych samochodów. Funkcjonariusze będą wlepiać mandaty tym, którzy mkną przez miasta autami wyjącymi jak bolidy Formuły 1.

Policja kontra tuningowcy
Pierwsze kroki zmierzające do karania właścicieli samochodów po tuningu przeprowadzili policjanci z Płocka. W ciągu kilku ostatnich miesięcy tamtejsza „drógowka” zatrzymała blisko 100 dowodów rejestracyjnych i wystawiła dziesiątki mandatów. W ślad za funkcjonariuszami z Płocka idą kolejni stróże prawa z innych województw – podaje „Metro”.

”Gdy auto przekracza dopuszczany poziom decybeli, od razu zatrzymujemy dowód rejestracyjny” - przyznaje Marek Rupental ze szczecińskiej drogówki. „Średnio mamy kilka takich przypadków na tydzień.”

Policjanci do badania głośności kontrolowanego samochodu wykorzystują nowoczesne urządzenia do mierzenia decybeli. Są wyposażeni także w narzędzia do sprawdzania jakości spalin i przepuszczalności światła przez przyciemnione szyby, które są niejako standardem tuningowanego pojazdu. Jazda źle podrasowanym autem może sporo kosztować. Mandat - w zależności od oceny policjanta - może wynieść nawet 500 zł.

Czytaj także:

Jedź wolniej! Będą łapać! 2006-10-09

Efektywna akcja "Transport" 2006-10-02

Komentuj:

~Pawel 2006-11-07

co do przyciemnionych szyb to odpowiednie przepisy stanowią, że nie wolno przyciemniać szyb znajdujących sie w polu 90stopni od fotela kierowcy patrząc na wprost, co oznacza, że szyba fabrycznie zielona w przednich drzwiach pasażera i kierowcy wogóle nie może być przyciemniona. Co do pozostałych szyb - to ustawodawca nie wypowiada się - zatem można je nawet zaspawać i nikomu (a w tym POlicji) nic do tego!

~nietuningowiec 2006-10-12

tu nie chodzi przeciez o tuningowców, tylko o sposób jazdy, szybko, głosnom, niebezpiecznie mogą przecież jexdzić kierowcy zwyklych aut, a tuningowcy, upiększają swoje auta, bo to lubią, czyz nie..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.