mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Oto kolejny pomysł polskiej policji na walkę z piratami drogowymi. Już niebawem na ulice wyjadą nieoznakowane motocykle wyposażone w sprzęt pozwalający rejestrować wykroczenia drogowe.

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami
Policja cały czas pracuje nad tym, żeby na polskich drogach było bezpieczniej, a przy okazji statystyki wystawianych mandatów się zgadzały. W tym celu do policyjnej floty dołączają nieoznakowane motocykle wyposażone w sprzęt rejestrujący.

Lubelska drogówka opublikowała komunikat, w którym chwali się, że policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych przy wykorzystaniu oznakowanych i nieoznakowanych motocykli. W przypadku tych pierwszych to nic nadzwyczajnego, ale mocno zastanawia konieczność kupowania nieoznakowanych maszyn. Wygląda na to, że jedyne działania prewencyjne, na które liczy polska policja to wystawianie mandatów. Widząc oznakowany motocykl, kierowca sam ściąga nogę z gazu.

Po polskich drogach przemieszcza się już co najmniej kilkanaście egzemplarzy nieoznakowanych motocykli marki BMW, Kawasaki czy Yamaha. Najczęściej można je spotkać w okolicach Łodzi lub w województwie lubuskim. 

Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Roach 2017-06-20

Lepiej zwiększyć częstotliwość badań alkomatem na drogach :) Nietrzeźwyi jeżdżą codziennie, a nie tylko w święta.

~jam 2017-06-19

W tej chwili jedyna skuteczna prewencja to kara finansowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.