mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.

Policja podsumowuje długi weekend
Od piątku na terenie całego pojawiło się więcej policjantów m.in. na drogach krajowych, a także wjazdowych i wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze czuwali nad przestrzeganiem przepisów, a w razie konieczności upłynniali ruch, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to, czy dzieci podróżują w odpowiednich fotelikach.

Mimo tego w dniach od 11 do 15 sierpnia br. na polskich drogach doszło do 467 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 610 zostało rannych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1540 nietrzeźwych kierujących. Policja podkreśla, że w myśl obowiązujących przepisów, ci, którzy zdecydują się na jazdę po alkoholu, muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami karnymi oraz finansowymi. W razie skazania za jazdę pod wpływem alkoholu sąd zawsze orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

W porównaniu ze statystykami z ubiegłego roku można nabrać przekonania, że bezpieczeństwo na drogach stopniowo wzrasta. Wypadków było o 25 mniej, a liczba nietrzeźwych za kółkiem zmniejszyła się o 330. Do tego suma ofiar śmiertelnych jest mniejsza o 15 osób, a liczba rannych o 64.

Policjanci nie ustają w przypominaniu o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Urlop nie zwalnia z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zwykły zdrowy rozsądek jest w stanie ocalić od tragedii kierowców, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Ponadto przed podróżą warto sprawdzić stan techniczny samochodu, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica, trójkąt ostrzegawczy. Wato posiadać apteczkę oraz kamizelkę odblaskową, a także dodatkowe żarówki.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo policja

Podobne wiadomości:

Zapinanie pasów – o czym pamiętać?

Zapinanie pasów – o czym pamiętać?

Bezpieczna jazda 2018-10-12

Słaby wzrok za kierownicą

Słaby wzrok za kierownicą

Bezpieczna jazda 2018-09-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.