mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja ponownie wybrała cee'dy

Policja ponownie wybrała cee'dy

Debiutująca w tym roku na naszym rynku nowa generacja Kii cee'd, podobnie jak jej poprzednik, będzie wykorzystywana jako radiowóz na polskich drogach. Do komend w całym kraju trafiają właśnie pierwsze policyjne cee'dy.

Policja ponownie wybrała cee'dy
Do komend policji w całym kraju trafi łącznie 114 nowych Kii cee'd w odmianie kombi. Nowy cee'd w wersji oznakowanego policyjnego radiowozu wyposażony został w silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra i mocy 128 koni mechanicznych. Auta zostały wyposażone m.in. we wspomaganie kierownicy, klimatyzację i sześć poduszek powietrznych.

Policyjny radiowóz zużywać będzie średnio 4,3 litry oleju napędowego na 100 kilometrów. Do setki przyspieszy w 11,2 sekundy, zaś maksymalnie będzie w stanie się rozpędzić do 193 km/h. Nowy radiowóz policji kosztuje ponad 61 tys. zł. Za wersję kombi z takim samym silnikiem na rynku pierwotnym przeciętny Kowalski zapłaci minimum 70.490 zł.

Zakup 114 samochodów, które trafią do komend w całej Polsce, zorganizował Wydział Transportu KWP w Bydgoszczy. Wydatek taki był możliwy dzięki wsparciu samorządów, które zdecydowały się w połowie finansować ich zakup. Pozostała część pieniędzy pochodziła z budżetu policji.

Bydgoska policja nie pierwszy raz organizowała zakup policyjnych radiowozów. Wcześniej Wydział Transportu KWP w Bydgoszczy zorganizował zakupy m.in. ponad 370 oznakowanych Fiatów Ducato i 80 nieoznakowanych furgonów Opel Vivaro. Radiowozy te do dziś jeżdżą w jednostkach Policji w całej Polsce.

W województwie kujawsko-pomorskim pozostaną cztery takie auta. Trafią one do komend w Toruniu i Włocławku, gdzie prezydenci miast współfinansowali zakupy. Pozostałe będzie można już niebawem spotkać na drogach wszystkich województw.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~policjant 2012-11-21

brawo, brawo, brawo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.