mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja w Dubaju dostała Lexusa RCF

Policja w Dubaju dostała Lexusa RCF

Funkcjonariusze policji w Dubaju raczej nie muszą się martwić o limit paliowy i park maszynowy. Do listy oficjalnych radiowozów dołączył właśnie Lexus RC-F.

Policja w Dubaju dostała Lexusa RCF

Nowy Lexus RC-F pracujący dla policji w Dubaju będzie wykorzystywany do patrolowania turystycznych destynacji. Auto pomalowane w zielono-białych barwach będzie z pewnością atrakcją dla odwiedzających ten kraj. W Dubaju na co dzień pracuje bardzo wiele szybkich i luksusowych radiowozów.

Pod maską Lexusa RC-F pracuje silnik V8 o pojemności pięciu litrów. Motor rozwija maksymalną moc 467 KM oraz 526 Nm. Połączono go z ośmiobiegową skrzynią automatyczną. Sprint do setki w tym modelu zajmuje 4,4 sekundy. Pokonanie ćwierć mili zajmuje mu 12,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 273 km/h.

Lexus jak na tamtejsze warunki nie jest bardzo drogim samochodem. Kosztuje w przeliczeniu trochę ponad 200 tysięcy złotych. Na ulicach w Dubaju pojawiają się na co dzień sporo droższe maszyny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Lexus RC
Lexus RC
Cena podstawowa już od: 199 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus RC Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus RC Lexus RC RC F

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.