mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja w nowych szatach

Policja w nowych szatach

Nie zdziw się, jeśli zostaniesz zatrzymany do kontroli drogowej przez całkowicie odmiennie ubranych przedstawicieli drogówki. Już wkrótce tak będą umundurowani policjanci w całym kraju.

Policja w nowych szatach
To efekt zmienionego rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 maja 2009 r. w sprawie umundurowania policjantów, na mocy którego policjanci w całym kraju wyjdą do służby w nowych mundurach, a które weszło w życie w ubiegłą sobotę. Pierwsi pojawią się w nich funkcjonariusze ruchu drogowego, następnie dzielnicowi i funkcjonariusze ogniw patrolowo-interwencyjnych. Stare umundurowanie będzie sukcesywnie wymieniane we wszystkich służbach policyjnych.

O konieczności wymiany mundurów dyskutowano od dawna. Pierwsze spotkania z producentami tkanin i wyrobów mundurowych odbyło się już w październiku 2006 roku. Przedstawiciele firm tekstylnych prezentowali najnowocześniejsze materiały, które mogły mieć zastosowanie przy produkcji nowych mundurów i elementów umundurowania Policji.

W styczniu 2007 roku studenci łódzkiej ASP przedstawili projekty nowych wzorów mundurów dla policjantów, które uwzględniały prawie wszystkie postulaty funkcjonariuszy "z pierwszej linii". W marcu 2007 roku konkurs na nowe mundury był już rozstrzygnięty.

Testowanie nowych mundurów rozpoczęło się we wrześniu 2007 r., zaś od kwietnia ubiegłego roku rozpoczęło się postępowanie przetargowe na zakup 30 tys. kompletów mundurów wg "nowego wzoru".

Już w sobotę na ulicach miast województwa kujawsko-pomorskiego i opolskiego można było spotkać pierwszych policjantów w nowych mundurach. Póki wszyscy policjanci nie dostaną nowych mundurów, na ulicach będzie można spotkać funkcjonariuszy zarówno w starych, jak i nowych mundurach.
Tematy w artykule: policja komenda główna policji

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Opel Corsa "na służbie"

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jasiek 2009-07-02

calkiem ladne te stroje, w koncu wygladaja porzadnie i jakos tak grozniej :))

~mbgucio 2009-07-02

~stachu01.. żebyś tak kiedyś nie potrzebował ich pomocy kiedy np. jakiś wariat którego nie wyłapali śmignie ci przy uchu podczas postoju "na siusiu" w drodze na wakacje Fajnie jest przyłączyć się do fali krytyki i narzekać na policję, ale poświęć minutę na to żeby pomyśleć czy oni mają być fajni czy po prostu pilnować prawa.

~Widać że gimaznaliści mają wakacje i piszą głupoty 2009-07-02

Bardzo dobra zmiana tych strojów. Policja jest służba publiczną i świetnie że jej praca jest doceniana.

~Capsel 2009-07-02

A wszystko gra przecież to Polska: ZASTAW SIĘ A POSTAW SIĘ!!!!

~szofer 2009-07-02

super komentarze - ech, ten poziom - tak trzymać!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando