mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja wycofuje wysłużone furgony

Policja wycofuje wysłużone furgony

Do końca sierpnia wszystkie jednostki Policji mają wycofać z użytkowania stare i wyeksploatowane furgony zasilane benzyną. Wysłużone volkswageny transportery, T4 i fordy transity zostaną zastąpione przez nowe, ekonomiczne samochody zakupione w ramach programu modernizacji Policji.

Policja wycofuje wysłużone furgony

Podstawową zaletą nowych aut jest to, że spalają znacznie mniej paliwa i nie wymagają tak częstych przeglądów.

Policja chce jeździć coraz nowszymi i lepszymi samochodami, które zużywają mniej paliwa i są tańsze w eskploatacji.

Z drugiej – Policja chce stale poprawiać efektywność funkcjonowania gospodarki transportowej. Ma być lepiej, wygodniej i bardziej ekonomicznie. Można to osiągnąć właśnie przez stopniową wymianę sprzętu transportowego. Dlatego też do końca sierpnia zostaną wycofane z użytkowania te pojazdy, które są przestarzałe i wyeksploatowane.

Na pierwszy ogień pójdą jeżdżące na benzynę furgony. Popularnie używane przez policjantów Volkswageny Transportery czy Fordy Transity spalają od 13 do – nawet – 15 litrów benzyny. Zastąpią je nowe auta, które na 100 km spalają od 8 do 9 litrów oleju napędowego.
Jeżeli porównamy ilość spalania i ceny paliw, okaże się, że eksploatacja pojazdów nowego typu jest tańsza o około 50 %. Nowe auta są jednak nie tylko bardziej ekonomiczne. Zgodnie z zaleceniami producentów przeglądy techniczne w ich przypadku przeprowadza się dopiero po przejechaniu co najmniej 20-30 tys. km.
Skąd wezmą się nowe auta? Warto przypomnieć, że w ramach Programu modernizacji Policji w latach 2008-2009 zakupiono 2.195 nowych pojazdów typu furgon. Kolejne 848 sztuk czeka jeszcze na odbiór. Nowe samochody trafią do tych jednostek, które wycofają stare benzynowe furgonetki. Auta mają być rozdzielone w taki sposób, by zapewnić pełną mobilność wszystkich jednostek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 105 669 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 102 398 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

~ZK 2009-07-19

Dokładnie te koreańskie cee'dy to straszne miernoty

~hehe i kupują koreańskie szroty :D LOL 2009-07-17

hehe i kupują koreańskie szroty :D LOL

~Astor 2009-07-17

A u mnie komenda dostała różne samochody ostatnio. Jeżdżą po cywilnemu. Od tej pory złamasy na mojej drodze postaiły znak ograniczenie do 40km/h i stają z fotoradarem. Ostatnio chciałem mordę tego g.. co to stawia zobaczyć ale dał dyla w krzaki jak przyhamowałem. Ale jeszcze namierzę który to i pogadam z rodziną.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.