mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja wycofuje wysłużone furgony

Policja wycofuje wysłużone furgony

Do końca sierpnia wszystkie jednostki Policji mają wycofać z użytkowania stare i wyeksploatowane furgony zasilane benzyną. Wysłużone volkswageny transportery, T4 i fordy transity zostaną zastąpione przez nowe, ekonomiczne samochody zakupione w ramach programu modernizacji Policji.

Policja wycofuje wysłużone furgony

Podstawową zaletą nowych aut jest to, że spalają znacznie mniej paliwa i nie wymagają tak częstych przeglądów.

Policja chce jeździć coraz nowszymi i lepszymi samochodami, które zużywają mniej paliwa i są tańsze w eskploatacji.

Z drugiej – Policja chce stale poprawiać efektywność funkcjonowania gospodarki transportowej. Ma być lepiej, wygodniej i bardziej ekonomicznie. Można to osiągnąć właśnie przez stopniową wymianę sprzętu transportowego. Dlatego też do końca sierpnia zostaną wycofane z użytkowania te pojazdy, które są przestarzałe i wyeksploatowane.

Na pierwszy ogień pójdą jeżdżące na benzynę furgony. Popularnie używane przez policjantów Volkswageny Transportery czy Fordy Transity spalają od 13 do – nawet – 15 litrów benzyny. Zastąpią je nowe auta, które na 100 km spalają od 8 do 9 litrów oleju napędowego.
Jeżeli porównamy ilość spalania i ceny paliw, okaże się, że eksploatacja pojazdów nowego typu jest tańsza o około 50 %. Nowe auta są jednak nie tylko bardziej ekonomiczne. Zgodnie z zaleceniami producentów przeglądy techniczne w ich przypadku przeprowadza się dopiero po przejechaniu co najmniej 20-30 tys. km.
Skąd wezmą się nowe auta? Warto przypomnieć, że w ramach Programu modernizacji Policji w latach 2008-2009 zakupiono 2.195 nowych pojazdów typu furgon. Kolejne 848 sztuk czeka jeszcze na odbiór. Nowe samochody trafią do tych jednostek, które wycofają stare benzynowe furgonetki. Auta mają być rozdzielone w taki sposób, by zapewnić pełną mobilność wszystkich jednostek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 97 995 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~ZK 2009-07-19

Dokładnie te koreańskie cee'dy to straszne miernoty

~hehe i kupują koreańskie szroty :D LOL 2009-07-17

hehe i kupują koreańskie szroty :D LOL

~Astor 2009-07-17

A u mnie komenda dostała różne samochody ostatnio. Jeżdżą po cywilnemu. Od tej pory złamasy na mojej drodze postaiły znak ograniczenie do 40km/h i stają z fotoradarem. Ostatnio chciałem mordę tego g.. co to stawia zobaczyć ale dał dyla w krzaki jak przyhamowałem. Ale jeszcze namierzę który to i pogadam z rodziną.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando